Шешонк VI

Шешонк VI — фараон XXIII династії у 804—798 роках до н. е.

Шешонк VI
Давньоєгипетський фараон
Панування бл. 804—798 до н.е., 
XXIII династія
Попередник Петубастіс I
Наступник Осоркон III
Тронне ім'я (преномен): Wsr-Mȝˁt-Rˁ mrj-Jmn — Усермаатра-Меріамон —
«Могутній правдою Ра, Улюбленець Амона»


Власне ім'я (номен): Ššnq mrj-Jmn — Шешонк-Меріамон —
«Шешонк, Улюбленець Амона»

 







Життєпис

Ймовірно був сином Петубастіса I або доводився його якимось родичем. Близько 804 року до н. е., після смерті Петубастіса I, став володарем Верхнього Єгипту. Ім'я Шешонка VI вказано в «Листах до фараона», а також вписано до низки так званих «Поховальних конусів» Гора IX.

Також 4-й (800 рік до н. е.) і 6-й роки (798 рік до н. е.) царювання Шешонка VI засвідчені, відповідно, в висіченим на даху храму Монту в Карнаці написах, зробленої Джедіохом, і в «Текстах ніломеру» в рядку № 25.

Вважається, що цей фараон був основним конкурентом наслідного принца Осоркона В в боротьбі за владу, яка триває в Фівах після смерті Петубаста I. Він був переможений останнім і скинутий із престолу на 39-му році правління фараона Шешонка III. У цей рік принц Осоркон В прямо вказав в одній з написів «Текстів ніломеру» (рядок № 7), що він і його брат, Бакенптах з Гераклеополя, підкорили Фіви і скинули всіх, хто воював проти них. Після цього ім'я Шешонка VI назавжди зникає з будь-яких джерел.

Джерела

  • Kenneth Kitchen, The Third Intermediate Period in Egypt (1100—650 BC), 3ª ed., Warminster, Aris & Phillips Limited, 1996, ISBN 0-85668-298-5.
  • Jürgen von Beckerath, Handbuch der ägyptischen Königsnamen, Mainz am Rhein: Verlag Philipp von Zabern, 1999. ISBN 3-8053-2310-7, pp.192-93.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.