Шюкуфе Ніхаль Башар

Шюкуфе Ніхаль Башар (ім'я при народженні Шюкуфе Ніхаль, 1896, Константинополь, Османська імперія 24 вересня 1973, Стамбул, Туреччина) — турецька поетеса.

Шюкуфе Ніхаль Башар
тур. Şükûfe Nihal Başar
Народилася 1896
Стамбул, Османська імперія
Померла 24 вересня 1973(1973-09-24) або 1973
Стамбул, Туреччина
Поховання Ашіянd
Країна  Османська імперія
 Туреччина
Діяльність поетеса, письменниця, вчителька
Alma mater Стамбульський університет і İnâs Darülfünunud
Мова творів османська, турецька, арабська, перська і французька
Батько Miralay Ahmet Beyd
У шлюбі з Ahmed Hamdi Başard

Життєпис

Народилася 1896 року в Стамбулі. Її батько був військовим медиком, мати — домогосподаркою. Перед тим, як піти до школи, навчалася вдома. Через роботу батька сім'я часто переїжджала, тому Шюкуфе навчалася в різних школах[1].

1916 року вступила до Стамбульського університету для вивчення літератури, 1918 року перевелася на географічний факультет. Закінчила університет 1919 року. Після цього викладала. 1924 року брала участь у створенні Союзу турецьких жінок[1].

1953 року припинила викладацьку діяльність. Від 1965 року жила в будинку для пристарілих. Там і померла 24 вересня 1973 року[1].

Особисте життя

Двічі була заміжня, обидва шлюби закінчилися розлученням[1].

Перший чоловік Шюкуфе — письменник і педагог Мітхат Садуллах (Mithat Sadullah Bey) відомий тим, що брав участь у розробці нового турецького алфавіту. Шюкуфе вийшла за нього 1912 року, через сім років подружжя розлучилося. У них був син[1].

Наступним чоловіком Шюкуфе став економіст Ахмет Хамді Башар. Вони розлучилися в 1950-х роках[1].

Також відомо, що Шюкуфе мала низку романів. До чоловіків, з якими Шюкуфе мала любовні стосунки, історики відносять Назима Хікмета і Ахмета Кутсі. Також можливо, серед них був Фарук Нафіз. Брат поета Дженапа Шахабеттіна вчинив самогубство, після того, як Шюкуфе відкинула його залицяння[1].

Творчість

Писати почала ще в дитинстві. Як поет звзнала впливу Намика Кемаля, Абдюлхака Хаміда, Тевфіка Фікрета і Нігяр Ханим[1].

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.