Щит (роман)

«Щит» (англ. Shield; інші варіанти перекладу «Кокон», «Бар'єр») фантастичний роман американського письменника Пола Андерсона. Вперше опублікований частинами в журналі Fantastic Stories of Imagination в 1962 році. Перша частина опублікована в червневому номері, друга — у липневому. Роман опублікований повністю у 1963 році видавництвом Berkley Medallion.

Щит
Shield
Жанр Наукова фантастика
Автор Пол Вільям Андерсон
Мова англійська

Сюжет

Події роману відбуваються в майбутньому Землі. Після Ядерного обміну світ потрапляє під гегемонію США. Згідно доктрині Норріса іншим країнам заборонено мати збройні сили, ядерну зброю, розв'язувати агресивні війни. Тим не менш, інші країни, зокрема, Китай, таємно озброюються. США відправляють експедицію на Марс. Земляни, працюючи спільно з марсіанськими вченими, розробляють джерело «потенційного бар'єру» — захисного силового поля — і з успіхом його застосовують. Поле невразливе для проникнення і проти вогнепальної зброї, але в перспективі можна створити більш потужні генератори, що захищають від ядерної або лазерної зброї.

Молодий астронавт Пітер Коскінен (Peter Koskinen) арештований агентами військової контррозвідки (ВК), але втікає при спробі китайців його відбити. Дізнавшись про зроблене відкриття, ВК і китайці почали полювання за астронавтами і захопили всіх, крім Коскінена, у якого з собою був готовий зразок генератора поля. Опинившись в нетрях, Коскінен потрапляє в полон до мешканців Кратера, де не діють закони. Під прицілом лазерної гвинтівки Коскінен віддає генератор правителю Кратера Зіггеру, який збирається налагодити їх випуск. Однак китайці, зібравши всю свою агентуру, нападають на Кратер. Вів'єн Кордейро («кишеньковий учений» Зіггера) допомагає Коскінену тікати з Кратера. Герої знаходять укриття в будинку Натана Абрамса, батька товариша Коскінена по польоту.

Розуміючи, що будинок Абрамса є ненадійним притулком, його секретар Ян Трембецький виходить на зв'язок з лідером підпільної групи егалітаріанців Карсоном Ганоуєем, обіцяючи йому допомогу в поваленні директора ВК Маркуса в обмін на притулок. Однак це виявляється страшною помилкою — лідери егалітаріанців ставлять своєю метою насильницьке повалення уряду і після відмови героїв приєднатися збираються катувати героїв. Раптово розширивши поле, Коскінен буквально розмазує змовників по стінах і тікає разом з Вів'єн. Герої досягають однієї з вілл Зіггера, зводять на її задньому дворі своєрідну фортецю і витримують там облогу підоспілих сил ВК. Після провалу переговорів Маркус намагається підірвати ядерну бомбу, але прибулий загін армійського спецназу знищує агентів і самого Маркуса. Коскінен вже встиг зателефонувати масі абонентів і розголосити пристрій генератора, тому владі доводиться визнати, що здіснилось.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.