ЮМЗ-6 (трактор)

ЮМЗ-6 — марка серії універсальних колісних тракторів сільськогосподарського та промислового призначення, що випускається Південним машинобудівним заводом з 1970 року по сьогодні в декількох різних модифікаціях, що відрізняються один від одного.

ЮМЗ-6
Загальні характеристики
Призначення універсальний сільськогосподарський
Тип рушія колісний
Тяговий клас 1.4
Повна маса 3.7 т
Розташування кабіни позаду
Розташування двигуна попереду
Двигун
Марка двигуна Д-65, Д-242-71, Д-242-435, СМД-15
Потужність 60 – (Д-65)
62 – (Д-242-71)
60 – (Д-242-435)
75 –(СМД-15) к.с.
Трансмісія
Тип трансмісії механічна
Підвіска та керування
Тип підвіски задніх коліс - жорстка, передніх коліс - пружинна
Спосіб керуванням поворотом передніми колесами
Обладнання
Гідрообладнання роздільно-агрегатна гідронавісна система
Модельний ряд
Наступник ЮМЗ-8040

Опис

ЮМЗ-6КЛ

Трактор ЮМЗ-6 створений на базі трактора МТЗ-5, що випускався на Південному машинобудівному заводі з 1958 року. Трактор ЮМЗ-6 в більшій мірі зберіг спадкоємність конструкції трактора МТЗ-5, ніж МТЗ-50. ЮМЗ-6 один з найпростіших і надійних тракторів СРСР. Слово «беларусь» слугувало прикриттям заводу, тому що завод спеціалізувався на виготовлені ракет. У 1974 році СРСР продав Швеції документацію на ЮМЗ-6. У 1976-1982 роках у Швеції виготовлявся Volvo BM-700, який є глибокою модернізацією ЮМЗ-6.

Модифікації

У сімействі тракторів ЮМЗ-6 існували чотири модифікації:

  • ЮМЗ-6
  • ЮМЗ-6А
  • ЮМЗ-6К
  • ЮМЗ-6АК

Крім того, літерами Л і М позначалися модифікації, що відрізнялися способом запуску дизеля: М — пусковим двигуном, Л електростартером.

ЮМЗ-6

Трактори першої серії, багато в чому повторюють конструкцію МТЗ-5. На цих тракторах встановлювалися капоти з округленими ґратами радіатора. Зовні вони схожі з ранніми екземплярами трактора МТЗ-50.

ЮМЗ-6А

Трактори отримали нову кабіну збільшеного розміру, регульовану по висоті і куту нахилу рульову колонку, вдосконалений двигун.

ЮМЗ-6К

Промислова модифікація трактора ЮМЗ-6А, що відрізняється відсутністю задньої сільськогосподарської навісної системи і мають місця кріплення для робочого обладнання екскаватора і бульдозера. Після зняття ЮМЗ-6А з виробництва модель ЮМЗ-6К, що стала базовою, отримала і сільськогосподарську модифікацію.

ЮМЗ-6АК

Випускався з 1978 року. Трактор отримав нову кабіну з покращеною оглядовістю (аналогічну кабіні трактора МТЗ-80, нову гідравлічну систему з силовим і позиційним регулятором.

Конструкція

Трактори ЮМЗ-6 мають класичну напіврамну компоновку. У тримальний остов входять корпус трансмісії, корпус муфти зчеплення, напіврама. На напіврамі встановлений двигун, передній міст.

  • Двигун чотиритактний дизель, без турбонадуву:
    • Д-65 робочим об'ємом 4,94 л., потужністю 60 к.с.
    • Д-242-71 робочим об'ємом 4,75 л., потужністю 62 к.с.
    • Д-242-435 робочим об'ємом 4,75 л., потужністю 60 к.с.
  • Муфта зчеплення сухого типу, двопоточна.
  • Коробка передач з рухомими шестернями п'ятиступінчаста. На частині тракторів встановлений редуктор-подвоювач числа передач.
  • Задній міст з механічним блокуванням диференціала.

Основні відмінності тракторів ЮМЗ-6 та МТЗ-50 (МТЗ-80)

Трактори МТЗ-50 (МТЗ-80) та ЮМЗ-6 належать до одного сімейства «Білорусь» і є розвитком однієї базової моделі — МТЗ-5. Їх конструкція має багато однакових рішень і взаємозамінних деталей, але виконання ряду вузлів і агрегатів істотно відрізняється:

ВузолМТЗ-50 (МТЗ-80)ЮМЗ-6
Передній містПортальний, з телескопічною пружинною підвіскою колісПортальний з жорсткою підвіскою коліс
Муфта зчепленняоднопоточнадвухпоточна
Управління КПП і редукторомДвома важелямиОдним важелем
Прихід ВОМПеремикається: двошвидкісний незалежний або синхроннийДвохшвидкісний напівнезалежний
Гідронавісна системаРоздільно-агрегатна з автоматичним регулюванням глибини оранки і зчіпного вагиРоздільно-агрегатна без автоматизації
Регулювання колії задніх колісПлавнеПлавне
Рульова колонкаНерегульована (для МТЗ-80 регульована по висоті і куту установки)Регульована по висоті і куту установки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.