Ютараптор

Ютараптор (лат. Utahraptor; букв. «хижак» з Юти) — рід м'ясоїдних ящеротазових динозаврів середніх розмірів.

Ютараптор
Ютараптор у порівнянні з людиною
Муляж ютараптора в музеї в Канбері

Характеристика

До відкриття ютараптора вважалося, що дромеозавриди були дрібними тваринами, які досягали не більше 2 м у довжину. Однак ютараптор досягав цілих 7 м в довжину. Як і всі дромеозавриди, ютараптор мав на другому пальці кожної із задніх лап великий серпоподібний кіготь, який служив йому основною зброєю. Найближчий з відомих родичів ютараптора — дромеозаври (Dromaeosaurus) з верхньої крейди Північної Америки і ахіллобатор (Achillobator giganticus) з верхньої крейди Монголії.

Відкриття

Палеонтологи Джеймс Кіркланд, Роб Гастон і Дон Бург виявили залишки ящера і дали йому назву «ютараптор» в 1991 р. Знайдені рештки зберігалися в музеї Доісторичного життя при коледжі Землезнавства в Юті. У 1993 р. знамениті американські палеонтологи Джон Остром і Кріс Мейс офіційно затвердили назву «ютараптор», і описали динозавра як Utahraptor ostrommaysi. На даний момент перший і єдиний скелет ютараптора змонтований в музеї Доісторичного життя в Юті, а його статуя зустрічає відвідувачів на вході до музею.

Посилання

Відео

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.