Ян ван Гемессен

Ян ван Гемессен (нід. Jan van Hemessen, справжнє ім'я Jan Sanders) (1500, Геміксем, поблизу Антверпена — до 1566, Гарлем) — фламандський художник, який писав картини у період Ренесансу. Ван Гемессен спеціалізувався на сценах людських пороків, таких як марнославство і жадоба.

Ян ван Гемессен
Jan van Hemessen

При народженні Jan Sanders van Hemessen
Народження 1500(1500)
Геміксем ( поблизу Антверпена )
Смерть до 1566
  Гарлем
Національність фламандець
Країна (Фландрія) південні Нідерланди
Жанр релігійна композиція, алегорія, портрет
Навчання у Гендріка ван Клеве
Діяльність художник
Напрямок маньєризм
Роки творчості 1524-1565
Вчитель Hendrick van Cleve IIId
Твори релігійна композиція, алегорія,портрети
Діти Катерина ван Гемессен[1]

 Ян ван Гемессен у Вікісховищі

Життєпис

Повне ім'я його Ян Садерс ван Гемессен. У 1519 ван Гемессен розпочав навчання у Гендріка ван Клеве, побував в Італії і став майстром в 1524 р. Близько 1530 року побував в Італії, про що згадує Джорджо Вазарі. У 1548 він був призначений деканом гільдії Святого Луки в Антверпені, а в 1550 р. переїхав до Гарлема, де помер до 1556 р.

Творчість

Підписані картини Гемессена датуються 1531-1557 роками. Ван Гемессен писав картини великих розмірів на релігійні сюжети в консервативній манері і в стилі Старшого Брейгеля і Квентіна Массейса, хоча і не зміг досягти їхнього рівня. Він надавав релігійним сценам побутову забарвлення. Його творчість носила монументальний характер з явно вираженим об'ємом, сміливими ракурсами, безладними рухами, гротескними деталями, інтенсивними і контрастними кольорами, часом дисгармонійними.

Він також був портретний художник, який вплинув на свою доньку ( див. Катерина ван Гемессен )так, що вона також стала художницею Північного Відродження.

Галерея

«Ісуса знімають з хреста»


Джерело

  • Kemperdick, Stephan. The Early Portrait, from the Collection of the Prince of Liechtenstein and the Kunstmuseum Basel. Munich: Prestel, 2006. ISBN 3-7913-3598-7

Посилання

  1. Зведений список імен діячів мистецтва — 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.