Ян ван де Вельде

Ян ван де Вельде, також Велде (нід. Jan van de Velde, нар.1593 пом.1641, Енкхейзен) нідерландський художник, малювальник, гравер.

Ян ван де Вельде
«Портрет Арнода ван Гавена»
Псевдо Луїс-Огюст
Народився 1593(1593)
Роттердам, Південна Голландія, Нідерланди
Помер 1641(1641)
Енкхейзен
Громадянство Республіка Об'єднанних провінцій
Національність голландець
Діяльність художник, гравер
Відомі учні Cornelis Goutsbloemd
Знання мов нідерландська[1]
Magnum opus Winter landscaped
Конфесія кальвінізм
Рід Велде
Батько Ян ван де Вельде
Мати Майкен ван Брахт
У шлюбі з Стин'є Фридирікзон
Діти 1 син

Життєпис

Був сином переписувача книг, каліграфа та викладача Яна ван де Вельде. Народився або у Роттердамі, або в Делфті. Дитинство провів у Роттердамі. З дитинства виявив хист до малювання, тому батько віддав Яна на навчання до художника Якоба Матхама з Гарлему.

Після проходження навчання Ян ван де Вельде стає самостійним художником, у 1614 році його приймають до гарлемської гільдії художників Св. Луки. Стає доволі відомим художником, майстром портрету та пейзажу. У 1617 році здійснив подорож до Італії. У 1618 році одружився зі Стин'є Фридирікзон.

У 1630-х роках був одним з керівником гільдії Св. Луки у Гарлемі. У 1636 році перебирається до містечка Енкхейзен, час від часу здійснюючи подорожи уздовж Рейну. Помер у 1641 році. Його справу продовжив син Ян.

Творчість

Ян ван де Вельде здобув популярність перш за все як рисувальник і гравер пейзажів. Його творчість мала вплив на інших майстрів жанру, в тому числі Рембрандта та двоюрідного брата Есайаса. Велику популярність здобула його серія гравюр із сценами міського життя Гарлему (1616 рік). До 1636 року художник зробив ще близько 60 гравюр з видами північної Голландії. Відомий також як анімаліст (при цьому ретельно вимальовував кожну рису тварини).

Джерела

  • Hermann Arthur Lier: Velde, van de. In: Allgemeine Deutsche Biographie (ADB). Band 39, Duncker & Humblot, Leipzig 1895, S. 557–563.
  • Émile Michel, Les Van Velde, Paris, Elibron Classics séries,‎ 2006, 132 p. (ISBN 054374390X)

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.