Ятрань (гідроакустиний комплекс)

Ятрань радіогідроакустична система розробки Київського науково-дослідного інституту гідроприладів.

Прийнятий на озброєння Збройних сил України у 2019 році.

Історія

У липні 2018 року успішно були завершені заводські випробування радіогідроакустичної системи «Ятрань».

Випробування, під час яких було здійснено скидання буїв з вертольоту Мі-14ПЧ, проходили під час масштабних міжнародних навчань «Сі Бриз-2018» у Чорному морі, в умовах максимально наближених до бойових.

Система «Ятрань» складається зі спеціальних гідроакустичних буїв, що мають надчутливі акустичні сенсори, та цифрового центру обробки інформації. Система побудована таким чином, що об'єднує інформацію з багатьох буїв та дає змогу повністю контролювати велику акваторію та оперативно передавати координати цілей для знищення. Розробка цієї системи була проведена інститутом за власні обігові кошти.

Однією з особливостей роботи системи «Ятрань» є те, що гідроакустичні буї працюють у повністю пасивному режимі. Це робить їх непомітними для противника. Завдяки ним можна контролювати переміщення підводних човнів противника, що дозволяє гарантовано їх знищувати. Загалом, високі характеристики системи «Ятрань» значно підвищують бойову ефективність протичовнової оборони.

Наразі фахівці інституту готують РГАС «Ятрань» до проведення державних випробувань. Успішне завершення яких дозволить розпочати, у випадку замовлення, серійне виробництво системи та її постачання для посилення обороноздатності України.

Зазначається, що на міжнародних навчаннях «Сі Бриз-2017», завдяки системі «Ятрань» також було успішно виявлено підводний човен умовного «противника». При цьому, за рік роботи над удосконаленням системи, ДП «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів» значно розширив її експлуатаційні можливості та характеристики.

У 2018 році система була представлена у Києві на виставці озброєнь «Зброя та безпека 2018».[1]

10 червня 2019 року було повідомлено, що комплекс «Ятрань» був прийнятий на озброєння Збройних сил України на підставі позитивних результатів державних випробувань.[2]

Див. також

  • Радіоакустичний буй РГБ-16В[3]

Приміртки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.