Ґувахаті

Ґувахаті (англ. Guwahati, асс. গুৱাহাটী, гінді गुवाहाटी), раніше Ґаухаті (англ. Gauhati) місто в індійському штаті Ассам а південному березі річки Брахмапутра, найбільше місто Північно-Східної Індії. Передмістя Ґувахаті, Діспур, що знаходиться за 10 км на південь від центру міста, є столицею штату Ассам.

Вхід до храму Наваграха
Ґувахаті
Guwahati
গুৱাহাটী
Панорама міста
Панорама міста
Координати: 26°10′ пн. ш. 91°46′ сх. д.
Країна Індія
Штат Ассам
Округ Камруп
Площа
 - Повна 216 км²
Висота над р.м. 55 м 
Населення (2001) [1][2]
 - Усього 808 021
Часовий пояс UTC+5:30
Ґувахаті
Розташування міста на мапі штату Ассам

Ґувахаті знаходиться на п'ятому місці серед міст Індії за швидкістю росту та входить за цим показником у першу сотню міст світу. Якщо в 1971 році його населення становило близько 200 тисяч чоловік, то станом на 2009 рік воно досягло 997 тис.[3].

Храм Наваграха в Ґувахаті

Ґувахаті — комерційний і освітній центр Північно-Східної Індії і місце розташування освітніх установ світового рівня, наприклад філія Індійського технологічного інституту в Ґаухаті. Також місто є центром проведення культурних (Шріманта Калакшетра) і спортивних заходів регіону і адміністративно-політичним центром Ассаму. Завдяки річковому порту, місто зі стародавніх часів є також і транспортним центром регіону.

Точний час заснування міста невідомий. Проте за легендами воно є одним з якнайстаріших міст світу. Це підтверджують стародавній храм Камакх'я на горбі Нілачал, храм Наваґрах («Храм дев'яти планет», стародавній храм, присвячений астрології) на горбі Чітрачал та археологічні знахідки в районі Басіста.

Відомі люди

Див. також

Примітки

  1. Population - Cities/Towns (in alphabetic order) Census of India 2001
  2. India-Assam citypopulation.de
  3. Dispur World Gazetteer
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.