Baltis Vallis

Baltis Vallis — звивистий канал на Венері, завширшки 1 — 3 км та завдовжки майже 7000 км, це трохи довше, ніж Ніл і є найдовшим відомим каналом будь-якого походження в Сонячній системі. Вважається, що він колись дренував лаву та був лавовим каналом.

Радарна світлина Магеллана, що показує сегмент Baltis Vallis завдовжки 600 км

Лава повинна мати дуже низьку в'язкість, можливо, через вміст карбонатиту.[1] Вулкан Ол-Доїньо-Ленгаї в Танзанії вивергає натрокарбонатну лаву температури близько 780 К (510 ° С), що приблизно дорівнює середній температурі навколишнього середовища Венери 735 К (462 ° С). Аналіз профілів поперечного перерізу (з використанням даних яскравості з радіолокаційних зображень отриманих із супутника Магеллан радару із синтезованою апертурою) вказує на те, що Baltis Vallis має долини, перші 1500 км, і внутрішньоканальні хребти, переважно в сегменті від 1500 до 3000 км від джерела, Особливість в першу чергу ерозійна, з нижньою поверхнею 20-100 м нижче навколишніх рівнин на 90% досліджених ділянок.[1] Середні глибини і ширини каналу 46 ± 16 м та 2,2 ± 0,4 км відповідно.[1]

Канал розташований у зоні, що складається цілком з рівнин і пасом. Топографія каналу змінна, що свідчить про те, що з часу утворення каналу відбулося на різних дистанціях підйом та занурення каналу.

Обидва кінці каналу затемнені, тому його повна довжина невідома. Спочатку цей канал був відкритий радянськими супутниками Венера 15 і 16, які, незважаючи на їх кілометрову роздільну здатність, виявили понад 1000 км каналу. Ці канальноподібні функції є спільними на рівнинах Венери. Деякі місця, здається, були сформовані лавою, яка, можливо, розтопила або термічно проторила шлях рівниною. На деяких дистанціях вони нагадують наземні меандруючі річки, з закрутами, обрізаними луками та покинутими канальними сегментами. Проте канали Венери набагато більші ніж земні річки. Більшість з них частково поховані молодшими рівнинами лави, що ускладнює їх виявлення. Деякі з них мають великі радарно-темні рівнини, пов'язані з ними, що свідчить про великі обсяги потоку. Ці канали з великими відкладеннями, як видається, старіші за інші типи каналів, оскільки вони перетинаються з переломами та гребенями, і часто поховані під іншими вулканічними матеріалами. Крім того, вони, як видається, зазнали підйом та занурення, що дозволяє припустити, що рівнини були викривлені регіональним тектонізмом після утворення каналу.

Примітки

  1. Oshigami, S.; Namiki, N. (Sep 2007). Cross-sectional profiles of Baltis Vallis channel on Venus: Reconstructions from Magellan SAR brightness data. Icarus 190 (1): 1–14. Bibcode:2007Icar..190....1O. doi:10.1016/j.icarus.2007.03.011.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.