CATIA

CATIA (Computer Aided Three Dimensional Interactive Application) — система автоматизованого проектування (САПР) французької фірми Dassault Systèmes. CATIA було розроблено у 1970-х. І вже в 1980-х за її допомогою було створено військовий літак фірми Dassault Aviation. Пізніше програму адаптували для аерокосмічної, автомобільної, суднобудівної та інших галузей. CATIA використовував архітектор Френк Гарі для проектування музею Гугенхайма в Більбао і Уолт Дісней Концерт Холл у Лос-Анжелесі.

CATIA
Тип САПР
Розробник Dassault Systèmes
Перший випуск грудень 1981
Стабільний випуск CATIA V6R2009 (29 Травня 2008)
Операційна система Unix / Windows
Мова програмування C++
Ліцензія пропрієтарна ліцензія
Вебсайт www.3ds.com

 CATIA у Вікісховищі

Сьогодні у світі використовують дві версії — V4 і V5, які значно відрізняються між собою.

V4 була анонсована в 1993 році й створювалася для Unix- подібних операційних систем, CATIA V5 була анонсована в 1998 році, і це перша з версій, що може працювати під керуванням Microsoft Windows. По завіренню Dassault Systems, CATIA V5 була написана «з нуля» і втілила в собі передові технології САПР. Спочатку CATIA V5 не користувалася особливою популярністю на ринку і щоб стимулювати її використання Dassault Systems висунула концепцію PLM (Product Lifecycle Management). Ідея PLM виявилася вдалою і її підхопила майже вся індустрія САПР.

У лютому 2008 року Dassault Systems анонсувала нову версію системи — CATIA V6. V6 буде підтримувати програми моделювання для всіх інженерних дисциплін і колективні бізнес- процеси протягом життєвого циклу виробу. Нова концепція фірми одержала назву «PLM 2.0 на платформі V6». Суть концепції — тривимірне моделювання і колективна робота в реальному часі. Для зв'язку між людьми, що перебувають у різних точках світу, передбачені засоби простого підключення до Web. PLM 2.0 — це новий підхід, що відкриває можливість використовувати інтелектуальні результати онлайнового взаємозв'язку. Кожний користувач може придумувати, розробляти продукти та обмінюватися інформацією на універсальній 3D-мові. Користувачі зможуть у наочній формі оперувати одночасно віртуальними та реальними об'єктами.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.