CHIP-8

CHIP-8інтерпретована мова програмування, розроблена Йосипом Вайзбекером. Спочатку вона використовувалася на 8-бітних мікрокомп'ютерах COSMAC VIP і Telmac 1800 в середині 1970-х. Програми CHIP-8 виконуються у віртуальній машині CHIP-8. Це значно полегшило програмування відеоігор для вищенаведених комп'ютерів.

Приблизно через двадцять років після створення інтерпретатора CHIP-8 з'явилися інтерпретатори для деяких моделей графічних калькуляторів.

Активна спільнота користувачів і розробників існувала у кінці 1970х, починаючи від ARESCO'вської розсилки «VIPer», перші три випуски якої були присвячені машинному коду інтерпертатора CHIP-8.[1]

Застосунки CHIP-8

Мікрокомп'ютер Telmac 1800 з запущеною грою Space Intercept, написаною для CHIP-8 (автор гри — Joseph Weisbecker, 1978)

Багато класичних відеоігор портовано на CHIP-8, наподобі Pong, Space Invaders, Tetris і Pac-Man. Існує також генератор випадкових лабіринтів. Ці програми знаходяться в суспільному надбанні і легко знаходяться в Інтернеті.

CHIP-8 сьогодні

Реалізації CHIP-8, так само, як і засоби розробки, існують для майже всіх платформ, які можна уявити. Проте існує лише невелика кількість ігор для CHIP-8.

CHIP-8 має нащадка — SCHIP (скор. з англ. Super Chip), якого розробив Ерік Бринц. У 1990 році було створено інтерпретатора CHIP-8 для графічного калькулятора HP-48, що називається CHIP-48 і який полегшив розробку ігор. Це розширення CHIP-8 стало відомим як SCHIP. Воно забезпечувало більшу роздільну здатність і декілька додаткових опкодів, що полегшували програмування. Інтерпретатор CHIP-48 допоміг CHIP-8 здобути нинішню популярність.

Наступною дуже поширеною розробкою (яка популяризувала S/CHIP-8 на багатьох інших платформах) був емулятор Девіда Вінтера, дизасемблер, та розширений технічний довідник, що містив повний список недокументованих можливостей і опкодів. Довідник швидко поширився між спільнотами ентузіастів. Багато нижченаведених емуляторів використовували ці напрацювання як початкову точку руху.

Виноски

  1. VIPER for RCA VIP owner. Intelligent Machines Journal (InfoWorld) (InfoWorld Media Group). 11 грудня 1978. с. 9. Процитовано 30 січня 2010.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.