Caenolestes fuliginosus

Caenolestes fuliginosusвид сумчастих ссавців із родини ценолестових, що мешкає в Андах півночі й заходу Колумбії, північного й центрального Еквадору, крайнього південного заходу Венесуели. Характеризується темно-коричневою шерстю верхніх частин тіла й світлішим забарвленням нижніх частин тіла. Ця нічна тварина харчується комахами, дрібними безхребетними та хребетними.

Caenolestes fuliginosus
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Сумчасті (Marsupialia)
Ряд: Paucituberculata
Родина: Ценолестові (Caenolestidae)
Рід: Ценолест (Caenolestes)
Вид:
C. fuliginosus
Біноміальна назва
Caenolestes fuliginosus
Tomes, 1863

Біоморфологічна характеристика

C. fuliginosus дещо нагадує землерийку й має видовжену мордочку. Блискуча шерсть темно-коричневого або темно-сірого забарвлення, дуже шовковиста; на череві вона дещо світліша; кінчики волосинок мають світліший колір. Порівняно з іншими представниками свого роду, C. fuliginosus має стрункішу конституцію; ці тварини менші за розміром і мають тендітніші черепи. Довжина від носа до хвоста 229–237 мм, темно-коричневий хвіст 107–113 мм, вага в середньому 34–39 грамів. Хвіст напівчіпкий і допомагає лазити, хоча його не можна використовувати для підтримки всієї ваги тіла. Очі в ценолестів малі й зір поганий. Мають чутливі вібриси[1]

Середовище проживання

Живе на висотах 1600–4000 метрів. Населяє середовища від високих вологих лісів (з навісом крон чи без нього) до густих чагарників і пасовищ, переважно в екосистемах парамо та верхньогірських лісів по всьому ареалу[2].

Спосіб життя

Цей вид переважно веде солітарний нічний спосіб життя, харчується комахами, дощовими та плоскими червами й додатково членистоногими як личинками, так і дорослими особинами, також у раціоні присутні багатоніжки, павуки, рослинність і дрібні хребетні, як от молоді миші. Це наземні тварини, але вправні дереволази. Вони добувають їжу в моху і листовій підстилці. Знайшовши їжу вони маніпулюють і споживають її передніми лапами з положення напівсидячи. Вдень знаходять притулок під корінням дерев. Ймовірними хижаками для C. fuliginosus можуть бути Leopardus jacobita, Leopardus colocolo, Lycalopex culpaeus, Puma concolor[1][2].

Наразі немає інформації про систему спарювання в цього виду. Ці тварини, ймовірно, мають один річний сезон розмноження з лютого по серпень[1].

Загрози й охорона

Серйозних загроз немає; однак місцевість проживання активно використовується для випасу худоби[2].

Цей вид трапляється в кількох заповідних територіях. Він був занесений до Червоного списку Венесуели як уразливий[2].

Кладограма

Внутрішньородинна кладограма за джерелом[3]:

Lestoros inca

Rhyncholestes raphanurus

Caenolestes

C. convelatus

C. fuliginosus

C. condorensis

C. caniventer

C. sangay

Примітки

  1. Siciliano Martina, L. (2014). Caenolestes fuliginosus. Animal Diversity Web. Процитовано 15.11.2021. (англ.)
  2. Martin G. M. (2016). Caenolestes fuliginosus. The IUCN. Процитовано 15.11.2021. (англ.)
  3. Ojala-Barbour, R.; Pinto, C. M.; Brito M, J.; Albuja V, L.; Lee Jr, T. E.; Patterson, B. D. A new species of shrew-opossum (Paucituberculata: Caenolestidae) with a phylogeny of extant caenolestids // Journal of Mammalogy.  2013. Вип. 94. № 5. С. 967–982. DOI:10.1644/13-MAMM-A-018.1. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.