Call of Duty 3

Call of Duty 3 (укр. «Поклик обов'язку 3», «Службовий обов'язок 3») — відеогра жанру шутера від першої особи, третя гра в серії Call of Duty. Гра була розроблена компанією Treyarch та видана Activision у листопаді 2006 року для ігрових консолей сьомого (Xbox 360, PlayStation 3 і Wii) і шостого (PlayStation 2 і Xbox) поколінь.

Call of Duty 3
Розробник Treyarch
Видавець Activision
Дистриб'ютор Nintendo eShopd
Жанр(и) Шутер від першої особи
Платформа  PlayStation 2
 PlayStation 3
 Xbox
 Xbox 360
 Wii
Дата випуску 7 листопада 2006р
Режим гри  однокористувацький
 багатокористувацький
Творці
Композитор(и) Джоель Голдсміт
Технічні деталі
Рушій Treyarch NGLd
Носій DVD-R DLd і цифрове завантаження
Call of Duty (серія ігор)
Попередня гра Call of Duty 2
Наступна гра Call of Duty 4: Modern Warfare
Офіційний сайт
 Call of Duty 3 у Вікісховищі

Ігровий процес

Основу ігрового процесу складає боротьба з ворогами шляхом стрілянини. У деяких місіях гравцеві доводиться їхати на вантажівці та на джипі, переправлятися через річку на човні, використовувати танк. На відміну від попередньої частини гри, тут можливо виконувати більше дій: наприклад у гравця з'явилася можливість гребти веслом у човні.

Доступний кооперативний режим проходження гри.

Однокористувацька гра

Одиночна гра складається з 14 місій. Вони діляться на 4 кампанії: американську, англійську, канадську та польську. Перша місія проходить у тренувальному таборі, решта — на фронті. Сюжет залишився лінійним.

Багатокористувацька гра

Багатокористувацька гра підтримує до 24 гравців на Xbox 360 та PlayStation 3 і до 16 гравців для Xbox і Playstation 2. Гравцям надається вибір стати чи піхотинцем або управляти технікою (танком, джипом і мотоциклом з коляскою). Присутній поділ на класи, наприклад, гравець може стати снайпером чи санітаром. Кожному класу властиві свої характеристики. Так, санітар погано володіє зброєю, зате уміє швидко бігати і сильно б'є прикладом.

Також гра має дуже цікаву функцію на Xbox 360 — можливість грати на розділеному екрані у мультіплеєрі, тобто гравець може на одній приставці грати в інтернеті з другом на розділеному екрані.

Згодом, після випуску гри, вийшов додатковий завантажуваний контент для мережевих баталій. У нього входить безкоштовна бонусна картка Champs, набір карт «Відвага» і набір карт «Браво».

Сюжет

Якщо раніше в серії Call of Duty розробники намагалися дотримуватися історичної відповідності, поділяючи кампанію на частини, а також намагались охопити більшість воюючих сторін, писали спогади головних героїв у щоденниках, то у Call of Duty 3 вирішили відійти від традиційної практики. Так, місій за Радянський Союз тепер зовсім немає. Гра повністю присвячена кампанії за війська союзників.

Гра розвивається на основі одного фрагмента Другої світової війни фалезську операцію. У 1944 році війська союзників перейшли у наступ з плацдарму в Нормандії. У результаті цього утворився так званий «фалезський мішок» — 150-тисячне угруповання німецьких військ виявилось оточеним з флангів. Однак повністю оточити його так і не вдалося. Дві третини німецьких військ вийшло з оточення, 10 тисяч солдатів загинуло та ще 50 тисяч здалися в полон. Через кілька днів союзники взяли Париж, а незабаром ворог відступив за Сену. Командування союзників визнало цю операцію успішною.

Персонажі

  • Рядовий Ніколз протагоніст
  • Сержант Джеймс Дойл протагоніст
  • Рядовий Кількість протагоніст
  • Капрал Бохатер протагоніст
  • Рядовий Берон (загинув в 1944)
  • Капрал Майк «Дікс» Діксон (загинув в 1944)
  • Капрал Кейт
  • Сержант МакКуллін (загинув в 1944)
  • Майор Інграм
  • Сержант Келлард (загинув в 1944)
  • Володимир Тихонов
  • Сержант Ковальський
  • Ізабель (загинула в 1944)
  • Марсель

Розробка

У гру додані нові ефекти, наприклад, Depth of View (глибина зору, що покращила точність прицілювання), заломлення світла нагрітим повітрям і, нарешті, освітлення, яке дійсно стало об'ємним. Варто сказати і про систему рукопашного бою — тепер вона реальніша в порівнянні з попередньою частиною гри. Дим від димової шашки став інтерактивним: його поширення залежить від напрямку вітру чи, наприклад, від проїжджаючого крізь нього танка.

Перед завантаженням місій замість записів у щоденниках головних героїв показується вступний ролик. Це нововведення вперше показано саме в цій серії.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.