Cycas pectinata

Cycas pectinata — вид голонасінних рослин класу саговникоподібні (Cycadopsida).

Cycas pectinata
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
(без рангу): Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Cycadophyta
Клас: Cycadopsida
Порядок: Саговникоподібні (Cycadales)
Родина: Саговникові (Cycadaceae)
Рід: Саговник (Cycas)
Вид:
C. pectinata
Біноміальна назва
Cycas pectinata

Етимологія: латинське pectina — гребінець, з посиланням на довгі, гребневиді зуби мегаспорофілів.

Опис

Стовбури деревовиді, щоб 1–12 м заввишки, 14–20 см діаметром у вузькому місці; 30–40 листки в кроні. Листки темно-зелені або сіро-зелені, напівглянсові, завдовжки 150–240 см. Пилкові шишки яйцеподібне, жовті або зелені, 30–55 см, 16–22 см діаметром. Мегаспорофіли 22–30 см завдовжки, сіро-повстяні. Насіння плоске, яйцеподібне, 42–45 мм завдовжки, 33–45 мм завширшки; саркотеста жовта, не вкрита нальотом, товщиною 4–7 мм.

Поширення, екологія

Країни поширення: Бангладеш; Бутан; Камбоджа; Китай (Юньнань); Індія (Уттар-Прадеш); Лаос; М'янма; Непал; Таїланд; В'єтнам. Записаний на висоті від 600 до 1300 м над рівнем моря. Цей вид зустрічається у діапазоні від середніх до високих зімкнутих лісів, на середніх чи глибоких ґрунтах, часто багатих глиною і більш родючих ґрунтах, від помірної до глибокої тіні. Клімат тропічний, вологий, з вологим літом і більш м'якою, сухою зимою. Хоча часто зустрічається на вапняних субстратах, це жодним чином не обмежується, щоб вони також рослина граніти і мета-відкладеннях.

Використання

У гірських племенах в Ассамі, Індія, насіння їдять, а молоде листя використовується як овоч. М'ясисте стебло товчеться й використовується для миття волосся.

Загрози та охорона

Хоча його середовище проживання постійно скорочується, великі групи населення залишаються, і він не перебуває під безпосередньою загрозою зникнення.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.