D-subminiature

D-subminiature, або D-sub — сімейство електричних роз'ємів, застосовуваних, зокрема, в комп'ютерній техніці. Назва «надмініатюрний» була доречна тоді, коли ці роз'єми тільки з'явилися.

сімейство D-sub

Конструкція

Роз'єм D-sub містить два або більше паралельних рядів контактів або гнізд, зазвичай оточених металевим екраном у формі латинської D, який забезпечує механічне кріплення з'єднання і екранує від електромагнітних перешкод. Форма роз'єму у вигляді букви D оберігає від неправильної орієнтації роз'єму. Частина роз'єму, що містить контакти, називається англійською male connector, або, зазвичай, plug, а частина, яка містить гнізда female connector, або socket чи receptacle (розетка), якщо відноситься до менш рухомої частини з'єднання. Екран розетки щільно входить всередину екрану вилки. Якщо використовуються екрановані кабелі, екрани роз'ємів з'єднуються з екранами кабелів, забезпечуючи, таким чином, безперервне екранування для всього з'єднання.

Ймовірно тому, що в оригінальному ПК як для паралельного, так і для послідовного портів використовувалися роз'єми DB-25, багато хто, не розуміючи, що «B» в даному випадку означає розмір екрану, стали сам роз'єм D-sub називати DB, замість того, щоб використовувати позначення «DA», «DC» або «DE». Коли для послідовного порту стали використовувати 9-штиркові роз'єми, їх почали називати DB9 замість DE9. Зараз досить часто роз'єми DE9 продаються, як DB9. Під DB9 в сучасному світі майже завжди мають на увазі 9-піновий роз'єм з розміром екрану Е.

DE15 зазвичай знаходиться на VGA кабелях, має 15 штирків в трьох рядах в екрані розміру E. Ці роз'єми часто називаються DB15HD, де «HD» означає «high density» або високу щільність.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.