Fratelli tutti

Fratelli tutti (укр. Всі брати) — третя енцикліка папи Римського Франциска, написана на восьмому році його понтифікату. Документ підписаний 03.10.2020 з нагоди візиту папи Франциска до святині міста Ассізі, батьківщини св. Франциска, і опублікований наступного дня у празник святого.

Fratelli tutti
Назва італ. Fratelli tutti
Попередник Laudato si'
Автор Франциск
Дата публікації 4 жовтня 2020
Повний твір доступний на vatican.va/content/francesco/ar/encyclicals/documents/papa-francesco_20201003_enciclica-fratelli-tutti.html(араб.)
vatican.va/content/francesco/de/encyclicals/documents/papa-francesco_20201003_enciclica-fratelli-tutti.html(нім.)
vatican.va/content/francesco/en/encyclicals/documents/papa-francesco_20201003_enciclica-fratelli-tutti.html(англ.)
vatican.va/content/francesco/es/encyclicals/documents/papa-francesco_20201003_enciclica-fratelli-tutti.html(ісп.)
vatican.va/content/francesco/fr/encyclicals/documents/papa-francesco_20201003_enciclica-fratelli-tutti.html(фр.)
vatican.va/content/francesco/it/encyclicals/documents/papa-francesco_20201003_enciclica-fratelli-tutti.html(італ.)
vatican.va/content/francesco/pl/encyclicals/documents/papa-francesco_20201003_enciclica-fratelli-tutti.html(пол.)
vatican.va/content/francesco/pt/encyclicals/documents/papa-francesco_20201003_enciclica-fratelli-tutti.html(порт.)

Опис

Назву документу Fratelli tutti (італ. «fratelli» — «брати» або «браття») Святіший Отець запозичив з «Напоумлень» (італ. Ammonizioni) св. Франциска, постать якого стала натхненням для цього послання. Св. Франциск Ассізький звертався до всіх братів і сестер, пропонуючи їм форму життя з присмаком Євангелія. «Завданням енцикліки є підтримати загальносвітове прагнення братерства й соціальної дружби. Відправною точкою є спільна приналежність до людського роду через визнання одні одних братами й сестрами як діти одного Творця, всі разом в одному човні, що вимагає усвідомлення того, що в глобалізованому та взаємопов'язаному світі спастися можна лише разом»[1]. Документ містить чимало роздумів папи про братерство й суспільну дружбу, що вміщені у ширший контекст та збагачені документами й листами, надісланими від багатьох людей і спільнот з усього світу.

Публікація викликала широку дискусію та обговорення щодо назви документу[2], її актуальності[3] та інших глобальних проблем сучасного світу[4].

Зміст

Енцикліка починається коротким вступом і складається з восьми розділів[5]: Вступ (1-8)

І. Темрява зачиненого світу (9-55)

ІІ. Чужоземець на дорозі (56-86)

ІІІ. Думати про новий світ і творити його (87-127)

IV. Серце, відкрите до всього світу (128—153)

V. Краща політика (154—197)

VІ. Суспільний діалог і дружба (198—224)

VІІ. Шляхи нових зустрічей (225—270)

VІІІ. Релігії на службі братерства у світі (271—287)

Посилання

  1. Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ. За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ // https://synod.ugcc.ua/.
  2. Андреа Торніеллі: «Fratelli tutti» – енцикліка для всіх братів і сестер // https://www.vaticannews.va/uk/pope/news/2020-09/andrea-tornielli-fratelli-tutti-encyklika-dlya-brativ-i-sester.html.
  3. «Пророчий голос Церкви, якого потребує людство», — владика Богдан Дзюрах про нову соціальну енцикліку Папи Франциска «Усі брати» // https://synod.ugcc.ua/data/prorochyy-golos-tserkvy -4186/.
  4. «Fratelli tutti»: чергова соціальна енцикліка Папи Франциска // https://www.vaticannews.va/uk/pope/news/2020-10/oglyad-fratelli-tutti.html.
  5. Енцикліка Fratelli Tutti. «Всі Брати» (Брати І Сестри) Святішого Отця Франциска: Про братерство і суспільну дружбу, неофіційний переклад для особистого вжитку, пер. о. Олег Кривобочок ТІ // https://oleh-sj.pp.ua/J/FRATELLI-TUTTI.html.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.