Hatsune Miku -Project DIVA-

Hatsune Miku: Project DIVA (яп. 初音ミク - Project DIVA) - серія ритм-ігор, створена компанією SEGA Corporation та Crypton Future Media[недоступне посилання][1]. За немалий час свого існування серія ігор стала досить популярною у Японії та за її кордонами: зіграти у них можна на гральних консолях компаніїї Sony (PlayStation Portable, PlayStation 3, PlayStation VITA, PlayStation 4) та Nintendo (Nintendo 3DS, Nintendo Switch) а також на аркадних автоматах. Головні герої гри - віртуальні співаки з Японії, розроблені компанією Crypton Future Media[недоступне посилання], яких називають Вокалоїдами (з англ. VOCALOID). Серед них можна побачити найпопулярнішу віртуальну співачку Хатсуне Міку та її друзів, Кагаміне Рін та Лен, Мегуріне Лука, Кайто і Мейко. Також в деяких частинах серії з'являються додаткові персонажі, такі як Йоване Хаку, Акіта Неру, Сакіне Мейко, Мікудайо та GUMI.

Hatsune Miku: Project DIVA
Розробник Sega, Crypton Future Media, Piapro
Видавець Sega
Жанр(и) Музична-ритм гра
Платформа PlayStation Portable, PlayStation VITA, аркадні автомати, PlayStation 3 (для серії Dreamy Thrater та для серії Project Diva F (F2nd)
Дата випуску Перша частина серії: 2 липня 2009
Режим гри однокористувацька гра
Мова японська
Технічні деталі
Носій UMD, Flash card, DVD.
Офіційний сайт

Список ігор

  • Hatsune Miku -Project DIVA- (2009, PSP)
  • Hatsune Miku -Project DIVA- Arcade (2010, Arcade)
  • Hatsune Miku -Project DIVA- Dreamy Theater (2010, PS3)
  • Hatsune Miku -Project DIVA- 2nd (2010, PSP)
  • Hatsune Miku -Project DIVA- Dreamy Theater 2nd (2011, PS3)
  • Hatsune Miku -Project DIVA- extend (2011, PSP)
  • Hatsune Miku -Project DIVA- Dreamy Theater Extend (2012, PS3)
  • Hatsune Miku -Project DIVA- f (2012, PS Vita)
  • Hatsune Miku and Future Stars: Project Mirai (2012, 3DS)
  • Hatsune Miku -Project DIVA- F (2013, PS3)
  • Hatsune Miku -Project DIVA- Arcade Future Tone (2013, Arcade)
  • Hatsune Miku -Project DIVA F 2nd- (2014, PS3, PS Vita)
  • Hatsune Miku: Project Mirai 2 / Mirai DX (2014-2015, 3DS)
  • Hatsune Miku -Project DIVA- X / X HD (2016, PS4, PS Vita)
  • Hatsune Miku -Project DIVA- Future Tone / Future Tone DX (2016-2017, PS4)
  • Hatsune Miku -Project DIVA- MEGA39's / Mega Mix (2020, Switch)

Детальний опис гри

Режим вільної гри

У цьому режимі кожній частині гри відповідає свій набір музикальних творів. Це твори японських композиторів, для яких зроблені особливі відео-кліпи. Основа кожного рівня - музичний кліп. Вже з 2009 року, творці цієї гри змінюють спосіб ігри. Наприклад, перша частина гри, має лише чотири кнопки для гри - коло, хрестик, квадрат та трикутник. Вже в наступних додано ще чотири подвійні стрілки та "довгі" ноти, які відповідають попереднім фігурам. Кожна пісня має чотири рівні складності - "EASY" (Простий. Використовується лише коло), "NORMAL" (Середній. Використовується коло та хрестик, у нових частинах трикутник, рідше квадрат), "HARD" (Достатній. Використовуються усі фігури, але більш легкий рівень), "EXTREME" (Складний. Використовуються усі фігури, але набагато складніше ніж "HARD"). У нових частинах додали зірочки (подвійні, "фігурні" зірочки і RUSH-ноти). Після проходження рівня, в грі можна отримати "DIVA POINT" (ігрова валюта для покупок у магазині гри), відкрити новий одяг, нове оформлення та нові пісні (якщо проходити гру з самого початку). Також, для підвищення кількості ігрової валюти використовують "ускладнення" (CHALLANGE ITEM). А для полегшення рівня "послаблення" (HELP ITEM), але за це зменшується кількість валюти в кінці рівня.

Аркадні ж ігри, такі як Future Tone і Mega Mix мають схожий геймплей, але дечим відрізняються. Наприклад, замість нот "зірочок" там використовуються слайди, і щоб з ними розібратися, треба потягнути стіки геймпаду (або провести по сенсорній панелі, якщо мова йдеться про аркадний автомат) у потрібну сторону. Також відрізняється і механіка нот, які потрібно тримати: навідміну від попередніх консольних ігор, тут не треба відпускати клавішу у визначений момент, а можна продовжувати утримувати її до тих пір, доки гравець не отримає максимальну кількість очків за цю ноту. Відрізняються і "мульти-нажаття: якщо раніше це були стрілочки, то тепер це може може бути десятки варіантів натиснення кількох фігур одночасно. В аркадних іграх немає HELP ITEM, але є три варіанти ускладнення рівня: HI-SPEED (прискорення нот), SUDDEN (раптова поява нот) і HIDDEN (раптове зникнення нот). У аркадних іграх ще з'явилася п'ята складність: EXTRA EXTREME: у ньому розробники додавали нові види нот, а саме слайди, у уже існуючі пісні, тим самим роблячи рівні складнішими і цікавішими. Геймплей Mega Mix нічим не відрізняється від інших аркадних ігор, окрім можливості використовувати літери A, B, X і Y замість фігурок. Із нововведень у грі для Nintendo Switch з'явився сенсорний режим, який повністю копіює контролер оригінального аркадного автомату, даючи змогу його фанатам насолоджуватися улюбленим видом гри у себе дома.

А ще у Mega Mix з'явився абсолютно новий режим гри під назвою Mix Mode. Зовні цей режим нагадує мобільні рітм-ігри, але замість сенсору гравцю доведеться використовувати керування рухами Joy-Con. Ви мусите тримати контролери і рухати їх у різні сторони за допомогою зап'ясть, і коли на екрані з'являються сині чи червоні ноти, ви повинні натиснути L/ZL або R/ZR відповідно. Також з'являються жовті ноти - слайди, що працюють по принципу схожому до довгих нот з старіших ігор серії: потрібно утримувати кнопку до тих пір, поки слайд не закінчиться. З'являються і подвійні ноти, коли гравцеві потрібно буде натискати дві кнопки одночасно. Навідміну звиклому аркадному режиму, Mix Mode має лише три складності: EASY (тут використовується лише правий Joy-Con), NORMAL і HARD.

Якщо ж говорити про серії ігор Project Mirai, які є спін-офом серії Project DIVA для консолей сімейства Nintendo 3DS, то тут теж геймплей добряче так відрізняється. В першій частині все доволі просто: на екрані з'являються такі собі годинники, але замість цифр вони відображають кнопки A, B, X, Y, які потрібно натискати в той момент, коли стрілочка годинника до них наблизиться. Також у грі з'являються довгі ноти, що нагадують свої аналоги з перших частин серії DIVA. У цій грі теж є лише три складності: EASY, NORMAL, HARD. Для гравців інших ігор ця частина може здатися "незручною", адже на екрані після натиснення нот не з'являється ніяких позначок і щоб дізнатися, чи вчасно ви натиснули на кнопку, потрібно прислухатися до звуку натиснення: він відрізняється в залежності від точності.

Друга і DX частини Project Mirai уже відрізняються від першої: геймплей став більше нагадувати основну серію Project DIVA. Точно як в першій частині серії, гравець повинен натискати кнопки A, B, X, Y, але тепер кнопки з'являються не на годинниках а на лініях, що час від часу вимальовують цікаві зображення. Тепер у грі з'явилися подвійні ноти і подвійні утримування, що зробили гру складнішою. Також у грі з'явився четвертий рівень складності - SuperHARD, однак він доступний лише на шести піснях. Також з'явилася можливість змінити колір, швидкість і розмір нот. Але і це ще не все! У цих іграх з'явився ще один режим гри - сенсорний! Зовні він нагадує перший режим гри, але він є трохи легшим від нього: тут немає подвійних нот і таймінг зчитування набагато легший. Для гри у сенсорний режим потрібно використовувати стилус консолі і тицяти ним на різнокольорові кола, що вони відображаються на нижньому екрані 3DS. Також у цьому режимі з'явилися "свайпи": ноти, для яких потрібно просто провести стилусом по екрану в потрібному напрямку. Точно як у кнопочному геймплеї, сенсорний режим має чотири складності: EASY (на нижньому екрані з'являється лише одне кольорове коло), NORMAL (два кольорових кола), HARD і SuperHARD (три кольорових кола). Гравець також може налаштувати геймплей під себе, змінивши колір, розмір і швидкість нот для цього режиму.

Режим "EDIT PLAY"

Цей режим гри дає змогу гравцям створити рівні самому або зіграти в рівні, що були створені користувачами гри. При грі єдине, що відрізняється від офіційних пісень, гравець немає можливості використовувати "полегшення" і "ускладнення" і не отримує очок за результат. Остання поява цього режиму була в F2nd. Причини такого рішення не були офіційно пояснені розробниками гри, та гравці вважають, що їм довелося зробити це через відсутність можливості завантажувати свої аудіофайли на систему PS4.

Режим "Навчання"

У цьому режимі проходить навчання, де розповідають як грати, які існують бонуси. Для навчання завжди використовувалася одна пісня - Ievan Polkka. В F2nd додали також EXTREME рівень складності до навчання. А в Mega Mix розробники вперше за всю історію серії змінили аудіо: там досі використовується ця пісня, однак інша її версія, без вокалу Хатсуне Міку.

"Кімната Діви"

Сенс цього режиму - інтерактивна гра. У кожного героя є своя кімната, де вони можуть відпочівати, грати, займатись мистецтвом. Тут ви можете робити подарунки для своїх персонажів і по-різному "контактувати" з ними. Також є у грі рівень дружби з кожним персонажем, який підіймається або падає в залежності від того, що ви робите для них.

У F і F2nd з'явилися нові особливості для цього режиму: гравець може гладити персонажа по голові, після чого можна буде зіграти з ним у гру, наприклад, у "Камінь, ножиці, папір" чи "Patty Cake" (Це дуже схоже на гру "Ладушки-ладушки", але з іншими рухами). Також у цьому режимі можна відзначити день народження кожного героя, і вони самі можуть привітати з днем народженням й самого гравця.

X кардинально змінив систему "Кімнати Діви", зробивши її частиною основного сюжету, де вам потрібно ще більше спілкуватися із персонажами, підбадьорювати їх, обирати костюми і дизайн кімнати в залежності від того, що їм забагнеться. Після цієї гри "Кімната Діви" більше ніколи не з'являлася в іграх серії.

Магазин

Це розділ, в якому можна купувати костюми, аксесуари, подарунки, оформлення для кімнати. У кожній частині гри змінюють оформлення, додають нові розділи. Ціни на так звані "товари" завжди різні.

Розділ "Network"

Розділ, який є головним мережевим центром гри. Саме тут можна завантажити свої рівні, щоб їх зіграли інші, і знайти рівні зроблені іншими гравцями. Також, звідси можна контролювати усю інформацію про себе. Цей розділ завжди використовується лише для обміну гральної інформації.

Налаштування

Саме тут можна налаштувати спосіб гри, можна змінити звукові налаштування.

Галерея

Тут можна дізнатися статистику гри, кількість награних годин, інформацію про максимальні рекорди на рівнях. Розділ "Нагороди" відкриває список вже отриманих нагород, з описом, та часом їх отримання. В аркадних іграх для PS4 і Nintendo Switch тут можна знайти різні відео, такі як опенінг гри і ранкінг, щоб дізнатися, яке місце гравець посів у будь-якій пісні.

Режим "Студія"

Режим, що з'являвся лише в F, F2nd та X. Фотостудія дозволяє гравцеві додати персонажів з гри на будь-яку фотографію, зроблену на камеру PS Vita або зробити "арт" з ними на будь-якому тлі, що уже є в грі.

У меню концерт можна переглянути записи з реальних концертів Magical Mirai. Гравець може керувати камерою, дивлячись виступ під різними кутками. Усе це відбувається на сцені, яка була відновлена з справжніх виступів. На ігровій консолі PS VITA, цей режим працює через камеру та спеціальну картку "Доповненої реальності".

Примітки

  1. Cloud сходит с ума или Hatsune Miku: Project DIVA (рос.). Перевірено 04.02.2015.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.