JAWS

JAWS (англ. Job Access With Speech) — програма для читання з екрана комп'ютера, розроблена для сліпих та слабозорих людей. Дозволяє користувачеві «читати» з екрана і самому набирати текст. Програма озвучує текст на екрані (text-to-speech): кнопки, пункти меню, тексти в документах, тощо та озвучує натиснення клавіш клавіатури.

JAWS
Тип Читач екрана (Screen reader)
Розробник Freedom Scientific
Перший випуск Січень, 1995
Стабільний випуск 14.0.1037 (11 грудня, 2012)
Операційна система Microsoft Windows
Ліцензія Власницьке програмне забезпечення
Вебсайт freedomscientific.com

Розроблена компанією «Freedom Scientific» (Сент-Пітерсберг, Флорида, США).

Першу версію було створено у 1989 році Тедом Хентером (Ted Henter), який у 1978 сам став незрячим внаслідок нещасного випадку.

Програма дозволяє підключати різноманітні синтезатори мови, в тому числі і для української мови. Також, JAWS дозволяє змінювати швидкість читання тексту, паузи між словами, змінювати мовний синтезатор та в залежності від досвідченості користувача, можна налаштувати чи читати увесь доступний текст чи лише дещо. Так, наприклад, при відкритті вікна може прочитати повністю назву вікна і усі доступні кнопки та опції в даному вікні, а може лише сказати, що вікно відкрите. Управління JAWS здійснюється через графічний інтерфейс програми та через комбінації клавіш клавіатури.

При наявності спеціального пристрою, можливе застосування шрифту Брайля як для читання тексту з екрана так і для його введення (дисплей Брайля). Проте оскільки такі пристрої значно дорожчі за звичайні, то сліпі та слабозорі люди переважно обходяться звуковими синтезаторами JAWS та стандартною клавіатурою.

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.