Juniperus coahuilensis

Juniperus coahuilensis (яловець трояндоягідний[1]) вид хвойних рослин родини кипарисових.

Juniperus coahuilensis
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
(без рангу): Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Хвойні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Порядок: Соснові (Pinales)
Родина: Кипарисові (Cupressaceae)
Рід: Яловець (Juniperus)
Вид:
J. coahuilensis
Біноміальна назва
Juniperus coahuilensis
(Martínez) Gaussen ex R.P.Adams, 1993

Таксономічні примітки

Juniperus coahuilensis var. arizonica раніше був включений в цей вид, а тепер визнається як окремий вид (Farjon 2010).

Поширення, екологія

Країни зростання: Мексика (Чіуауа, Коауїла, Дуранго, Наяріт, Тамауліпас, Сакатекас); США (Техас). Цей вид зустрічається в високогірній пустелі (1200–2000 м над рівнем моря), на луках і в прилеглих скелястих районах. Він незвичайний тим, що J. coahuilensis пускає пагони з пня, коли вирізати або спалити. Ця особливість, ймовірно, дозволяє йому залишатися на луках, незважаючи на періодичні трав'яні пожежі, які вбивають всі інші види ялівцю.

Морфологія

Це кущі або дводомні дерева, до 8 м, стовбур один; крона від плоско-кулястої до нерівної й до кулястої. Кора від сірого до коричневого кольору, лущиться на довгі рвані смуги. Гілки від розлогих до висхідних. Листки від зеленого до світло-зеленого кольору; батогоподібні листки 4–6 мм, сизо зверху; лускоподібні листки 1–3 мм з гострою вершиною. Шишки зріють 1 рік, від кулястих до яйцеподібних, 6–7 мм, трояндового кольору але жовто-оранжеві, оранжеві або темно-червоні під сизим покриттям, м'ясисті й дещо солодкуваті, з 1(2) насінням. Насіння 4–5 мм.

Використання

Комерційне використання не відоме цього виду.

Загрози та охорона

Здається, немає ніяких загроз для цього виду, хоча надмірний випас в Мексиці може бути проблемою в деяких областях. Ялівець присутній в кількох ПОТ в США, у Мексиці — ні.

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.