Juniperus flaccida

Juniperus flaccida (яловець висячий[1]) вид хвойних рослин родини кипарисових.

Juniperus flaccida
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
(без рангу): Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Хвойні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Порядок: Соснові (Pinales)
Родина: Кипарисові (Cupressaceae)
Рід: Яловець (Juniperus)
Вид:
J. flaccida
Біноміальна назва
Juniperus flaccida
Schltdl., 1838

Поширення, екологія

Країни зростання: Мексика (Чіуауа, Коауїла, Дуранго, Гуанахуато, Герреро, Ідальго, Халіско, Мексика Держава, Мічоакан, Морелос, Нуево-Леон, Оахака, Пуебла, Керетаро, Сан-Луїс-Потосі, Сонора, Тамауліпас, Тлакскала, Сакатекас); США (Техас). Зустрічається в гірському ялівцевому рідколіссі, сосново-дубовому лісі й рідколіссі, дубовому рідколіссі, з Pinus cembroides, Pinus, Juniperus deppeana, Juniperus saltillensis, Quercus, Fraxinus, Arbutus, мімозні бобові, Yucca і т. д., на вапнякових або інших породах, включаючи кременисті (гранітні) породи. Висотний діапазон становить від 800 м до 2600 м над рівнем моря.

Морфологія

Це дводомне дерево або кущ до 12 м заввишки, стовбури розгалужуються на 1–2 м над основою, крона куляста. Кора від корицевого до червоно-коричневого або від сірого до червоно-коричневого кольору, розлущується на широкі переплетені волокнисті смуги. Гілки пониклі. Листки зелені; низхідні листки 4–6 мм, не тьмяні зверху; лускаті листки, вершина від округлої до загостреної. Шишки зріють 1 рік, кулясті, 5–20 мм, від жовто-коричневого до коричнево-фіолетового кольору при дозріванні, тьмяні, з 1–13 насінням 5–6 мм довжиною.

Використання

Використання не зафіксовано для цього виду; деревина може локально слугувати паливом або використовуватися для стовпів.

Загрози та охорона

Ніяких конкретних загроз не було визначено для цього виду. Цей вид присутній у кількох ПОТ (в США в англ. Big Bend National Park).

Посилання

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.