Juniperus jaliscana

Juniperus jaliscana (яловець халіскський[1]) вид хвойних рослин родини кипарисових.

Juniperus jaliscana
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
(без рангу): Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Хвойні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Порядок: Соснові (Pinales)
Родина: Кипарисові (Cupressaceae)
Рід: Яловець (Juniperus)
Вид:
J. jaliscana
Біноміальна назва
Juniperus jaliscana
Martínez, 1946

Поширення, екологія

Країни зростання: Мексика (Дуранго, Халіско). Екологія цього виду не відомі. Деякі екземпляри були зібрані на пасовищі, з травами, які часто горіли, на крутих, гранітних схилах, тобто порушеній вторинній рослинності. Висотний діапазон, як повідомляється, від 430 м до 2670 (?) м.

Морфологія

Дерево до 10 м заввишки з прямими стеблами, гілки висхідні, утворюючи конічну або круглу крону. Кора 1–2 см завтовшки, волокниста, з взаємопов'язаних смуг, від сіро-коричневого кольору до коричнево-бурого внутрішньої кори. Кора на гілках червоно-коричнева, лущиться. Зрілі листки лускоподібні, яйцюваті або овальні, тупі, довжиною 0,7–1,0 мм, краї дрібно зубчасті, зелені. Жіночі шишки з м'ясистим м'якушем, нерівні й горбаті, червоно-коричневі, зі світлим восковим нальотом, діаметром 7–8 мм, квітконоси прямі, насіння (2)4–9(11) на шишку, з смоляними канавками, 3-4 мм завдовжки, шириною 2 мм; рубчики до близько половини довжини насінини.

Використання

Використання не зафіксовано для цього виду.

Загрози та охорона

Цей вид відомий тільки з двох локацій. Зустрічається на пасовищних вторинної рослинності, а також в лісах (на більшій висоті в Дуранго). Цей вид не був записаний в охоронних районах.

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.