Just for Fun

Just for Fun: The Story of an Accidental Revolutionary (укр. Просто для втіхи: Історія несподіванного революціонера) — це автобіографія Лінуса Торвальдса, автора ядра Лінукс, написана у співавторстві з журналістом Давидом Даймондом (David Diamond). Книга пояснює Лінусове бачення самого себе, руху вільного програмного забезпечення та розробки ядра Лінукс.

Зміст

Якось Лінус Торвальдс був худорлявим безвісним, одним з придуркуватих гельсинських технарів, які порпалися в комп’ютерах з дитинства. Потім він написав переломне ядро операційної системи і почав поширювати його через інтернет безкоштовно. Сьогодні Торвальдс — міжнародний герой у очах людей. І його творінням користуються понад 12 мільйонів людей, підприємства, такі як IBM.

Хоча програмне забезпечення Лінуса було й справді переломним, воно не було повною операційною системою, і він це визнавав. Вклад Лінуса до операційної системи — це її ядро, “Лінукс”. Операційна система як ціле, написана як сотні окремих проектів, багато з яких під крилом проекту GNU, пізніше стала багатьом відома як “Лінукс”.[1]

Зараз у розповідях, які зі свистом поширюються з швидкістю електронної пошти, Торвальдс дає історію свого відступницького ПЗ, щиросердно проявляючи меткий розум генія. Результат — захопливий опис людини з революційним баченням, яка кидає виклик нашим цінностям і, мабуть, змінить наш світ.

Просто для втіхи перекладена багатьма мовами, включаючи першу офіційну мову батьківщини Лінуса фінську, а пізніше його рідну шведську (Лінус є членом шведомовної меншини у Фінляндії). Ядро, розпочате й сьогодні підтримуване для втіхи Лінусом, зараз є частиною операційної системи, що використовується понад 60-ма мільйонами людей на робочому столі чи ще більше у службах всесвітніх тенет.[2]

Редакції

  • ISBN 0-06-662072-4: Тверда обкладинка (2001)
  • ISBN 0-06-662073-2: Паперова обкладинка (2001)
  • ISBN 0-694-52539-1: Аудіо касета (скорочено) (2001)
  • ISBN 0-694-52544-8: Аудіо CD (скорочено) (2001)

Джерела

  1. Торвальдс, Лінус. Зауваження до випуску 0.01 ядра Лінукс. Архів оригіналу за 29 червня 2013. Процитовано 29 квітня 2009. «На жаль, саме по собі ядро не зробить для вас нічого. Щоб отримати робочу систему, вам треба оболонка, компілятори, бібліотеки тощо. Це окремі частини і можуть бути під жорсткішим (чи слабким) авторським правом. Більшість інструментів, що використовуються з Лінукс — це програмне забезпечення GNU…»
  2. Abramson, Ronna (15 грудня 2004). Linux Looms Larger Than Thought. TheStreet.com, Inc. Архів оригіналу за 29 червня 2013. Процитовано 29 квітня 2009.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.