Lipton

Lipton («Лі́птон») торгова марка чаю, що належить зараз компанії Unilever, а також, у минулому, британська мережа супермаркетів, що була продана Argyll Foods. Назва походить від прізвища засновника компанії Томаса Ліптона.

Lipton
Коробка сипучого чаю Earl Grey
Категорія продукти харчування, напої
Тип продукту чай
Власник(и) Unilever
Країна походження  Велика Британія
Дата створення 1890
Сайт lipton.com

Продукти цього бренда націлені на масовий ринок і в основному представлені як продукти середніх цін із усього спектра пропозицій. Як і більшість брендів, чаї Lipton є сумішшю з багатьох різних плантацій з усього світу, з відомих країн-виробників — таких як Індія, Шрі-Ланка, Кенія, Китай. Lipton Yellow Label є сумішшю 20 різних чаїв[1].

Окрім чорного листкового чаю (з уже постійним брендом Lipton Yellow Label), компанія також виготовляє широкий спектр різних чаїв, як листкових, так і готових (холодних)[2], зокрема зелений чай, чорний ароматний чай, чай з молоком тощо.

У компанії є власні плантації в Кенії і Танзанії.

Критика

Чай Lipton став суб'єктом бойкоту в Україні в рамках кампанії «Не купуй російське!», оскільки в Україні продають чай, вироблений на заводі в Росії. Активісти неодноразово згадували Lipton під час акцій та флешмобів. Однак у серпні 2014 року компанія Unilever, яка володіє торговельною маркою, оголосила про переорієнтацію постачання продукції в Україну з Росії на Польщу[3][4].

1 червня 2016 року концерн відкрив під Києвом чайну фабрику, на якій буде фасуватись чай для України та ближніх країн.[5]

Примітки

  1. Blending Reference http://www.time-for-tea.com/producing.asp Архівовано 11 січня 2009 у Wayback Machine.
  2. Fabricant, Florence (13 вересня 2006). Brewing for the True Believer; Tea’s Got a Brand New Bag. The New York Times. Архів оригіналу за 20 жовтня 2012. Процитовано 7 травня 2010.
  3. ТМ LIPTON — ЄВРОПЕЙСЬКЕ ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ Архівовано 3 вересня 2014 у Wayback Machine.. Unilever
  4. . Lipton. 08.08.2014
  5. Unilever запустив новий завод під Києвом. Процитовано 1 липня 2016.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.