NASA X-57 Maxwell

NASA X-57 Maxwell — експериментальний електричний літак, який був спроектовано та побудовано в NASA для дослідження технологій зменшення шуму, шкідливих викидів та використання палива[2]. Головна мета — зменшити викиди літаками двоокису вуглецю, який є однією з причин зміни клімату.

NASA X-57 Maxwell
Загальний вигляд літака
Тип Експериментальний
Розробник NASA
Виробник ESAero[1]
Перший політ 2020
Базова модель Tecnam P2006T
 NASA X-57 Maxwell у Вікісховищі

Експеримент передбачає заміну крил на двомоторному італійському Tecnam P2006T (найлегший[3] сертифікований двомоторний літак) крилами розподіленого електричного приводу (DEP), кожне з яких містить гвинти з електричним приводом. Спочатку планувалося розпочати тестові польоти в 2017 році[4]. Перші льотні випробовування очікуються в 2022 році[5].

Літак вперше був представлений 17 червня 2016 року на щорічному форумі Американського інституту аеронавтики і астронавтики у Вашингтоні. Глава NASA Чарльз Болден заявив на форумі, що розробка цього прототипу йшла близько 10 років.

Літак названий на честь відомого шотландського фізика Джеймса Максвелла в області електромагнетизму.

X-57 Maxwell має 14 пропелерних двигунів, які розташовані впродовж крила. Всі двигуни працюють при взльоті та посадці. В режимі польоту 12 двигунів вимикаються й працюють лише два великих гвинта по краях крил.

Компонування літака

Конструктори літака спробують підтвердити ідею, що розподіл електроенергії між вбудованими в крила літального апарату пропелерними двигунами приведе до п'ятикратного зниження енергії, потрібної для польоту літака на швидкості 280 км/год.

NASA створило симулятор, який дозволить інженерам та пілотам дослідити, як буде маневрувати X-57 Maxwell[6]

Енергію літак отримує від встановлених всередині акумуляторів, які займають близько 70% обсягу літака. Заряджатися вони можуть як від мережі на землі, так й від сонячних батарей в польоті. На одному заряді літак здатний пролетіти до 160 км.

Див. також

Посилання

Виноски

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.