Nagios

Nagios (nɑgɪos) — програма моніторингу комп'ютерних систем і мереж. Призначена для спостереження, контролю стану обчислювальних вузлів і служб, оповіщення адміністратора, якщо якісь із служб припиняють (або відновлюють) свою роботу.

Nagios
веб-інтерфейс Nagios
Тип мережевий моніторинг
Автор(и) Ethan Galstad та інші,
Nagios Enterprises LLC
Перший випуск 14 березня 1999[1]
Стабільний випуск 4.0 (20 вересня 2013 (2013-09-20)[2])
Версії 4.4.6 (28 квітня 2020)[3]
Репозиторій github.com/NagiosEnterprises/nagioscore
Операційна система крос-платформовий
Мова програмування Perl і C[4]
Ліцензія GPLv2
Вебсайт www.nagios.org

 Nagios у Вікісховищі

Історія

Nagios спочатку була створена під ім'ям Netsaint, розроблена Етаном Ґалстадом (англ. Ethan Galstad). Він же підтримує і розвиває систему сьогодні, спільно з командою розробників, які займаються як офіційними, так і неофіційними плагінами. Спочатку Nagios була розроблена для роботи під Linux, але вона також добре працює і під іншими ОС, такими як Solaris, FreeBSD, AIX і HP-UX.

Згідно з офіційним FAQ Етана Ґалстада на сайті Nagios, NAGIOS це рекурсивний акронім Nagios Ain't Gonna Insist On Sainthood, розшифровка якого в перекладі звучить так: «Nagios не збирається наполягати на святості».[5] Це камінь в город програми, що послужила основою для Nagios, Netsaint.

Базова функціональність системи реалізована у ядрі Nagios Core з відкритим сирцевим кодом, він ключає базовий рушій моніторингу та веб-інтерфейс для відстеження стану інфраструктури. Nagios Core є основою для серії комерційних продуктів. Комерційні надбудови надають такі можливості, як інтерфейс для конфігурації, підтримку SNMP Traps, мобільний застосунок, засоби моніторингу бізнес-процесів, графіки зміни продуктивності, підтримка зберігання даних в СУБД, аудит логів, додаткові звіти тощо. Тим не менш, багато з розширених можливостей можна отримати безкоштовно завдяки величезній колекції плагінів і таким доповненням/надбудовам, як Opsview, Monarch, Nconf, NCPL, Centreon, NagVis тощо.

Огляд можливостей

  • Моніторинг мережевих служб ( SMTP, POP3, HTTP, NNTP, ICMP, SNMP)
  • Моніторинг стану хостів (завантаження процесора, використання диска, системні логи) у більшості мережевих операційних систем
  • Підтримка віддаленого моніторингу через шифровані тунелі SSH або SSL
  • Проста архітектура модулів розширень (плагінів) дозволяє, використовуючи будь-яку мову програмування за вибором (Shell, C++, Perl, Python, PHP, C# та інші), легко розробляти свої власні способи перевірки служб
  • Паралельна перевірка служб
  • Можливість визначати ієрархії хостів мережі за допомогою «батьківських» хостів, дозволяє виявляти і розрізняти хости, які вийшли з ладу, і ті, які недоступні
  • Відправка оповіщень у разі виникнення проблем зі службою або хостом (за допомогою пошти, пейджера, смс, або будь-яким іншим способом, визначеним користувачем через модуль системи)
  • Можливість визначати обробники подій, що відбулися зі службами або хостами для проактивного вирішення проблем
  • Автоматична ротація лог-файлів
  • Можливість організації спільної роботи декількох систем моніторингу з метою підвищення надійності і створення розподіленої системи моніторингу
  • Включає в себе утиліту nagiostats, яка виводить загальне зведення по всіх хостах, за якими ведеться моніторинг

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.