Near-field communication

NFC (ен-еф-сі́; скор. від англ. Near-Field Communication, досл. «зв'язок на невеликих відстанях», «комунікація ближнього поля») — технологія бездротового високочастотного зв'язку малого радіуса дії «в один дотик». Ця технологія дає можливість обміну даними між пристроями, насамперед смартфонами та безконтактними платіжними терміналами, що перебувають на відстані близько 10 см.

Логотип технології «Near Field Communication», що може використовуватися на сертифікованих пристроях.

Технологія NFC є простим розширенням стандарту безконтактних карток EMV (ISO 14443), яка дає можливість застосовувати смарт-картки з чипом для здійснення фінансових операцій без контакту з платіжним терміналом. Пристрій із функцією NFC (наприклад, смартфон) може підтримувати зв'язок як зі смарт-картками, так і з терміналами стандарту «ISO 14443», а також з іншими пристроями.

Це означає, що технологія може використовуватися на існуючій інфраструктурі для безконтактних карток, у громадському транспорті тощо. NFC розроблена передусім для застосування в мобільних телефонах.

Перевагою технології є швидкість взаємодії між пристроями[джерело?] (близько 0,1 секунди). NFC працює на частоті 13,56 МГц. Швидкість обміну даними становить до 424 кбіт/с.

Режими роботи

NFC форум визначив три комунікаційних режими роботи:

Рівний-рівному

Рівний-рівному (англ. Peer-to-Peer) — цей режим використовується для комунікації між пристроями.

Читання/запис

Дозволяє додаткам обмінюватися інформацією. Обмін відбувається в незашифрованому вигляді.

Емуляція картки

Дає змогу обладнанню (наприклад, телефону), працювати як смарт-картка.

Використання

Мітки

NFC мітки TecTiles

Мітка на яку записана певна послідовність інформації. Здебільшого мітка перебуває в пасивному стані й не споживає енергії. Коли до мітки підносять активний NFC-зчитувач, вона активується й передає інформацію зчитувачу. Здебільшого мітки доступні лише для зчитування.

Картки

Дана технологія отримала використання у платіжних картках, а також у проїзних, наприклад у метрополітені.

Мобільні пристрої

Наразі існує багато мобільних телефонів і смартфонів із підтримкою NFC. Здебільшого вони застосовуються для таких цілей:

  • Встановлення зв'язку — за допомогою NFC-чипа відбувається знаходження іншого телефону, після чого відбувається запуск Bluetooth або Wi-Fi модулів і починається передавання даних.
  • Зчитування NFC міток — зчитування інформації з NFC-мітки і виконання команд (наприклад, переведення телефону в «Автономний режим» («режим польоту», англ. flight mode) або відображення певної інформації (наприклад, показ інформації про автора картини, може бути використана у картинних галереях, музеях).
  • Емуляція карток — може використовуватися замість проїзного у метро або для мобільних платежів, наприклад Google Wallet.

Див. також

Посилання

Українською:

Англійською:

Російською:

Польською:

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.