No wave

No Wave — жанр в музиці і перфоманс-сцені в Нью-Йорку, активно існував з кінця 1970-х до початку 1980-х. Назва No Wave підкреслює відсутність зв'язків з будь-якими жанрами або стилями.

Назва

Існує кілька версій походження назви. За однією з них, Лідія Ланч з Teenage Jesus the Jerks, відповідаючи на запитання в інтерв'ю «чи є її музика New Wave?», насмішкувато відповіла «скоріше вже No Wave». За іншою версією, термін вперше з'явився на сторінках самвидавського журналу NO, який вів хроніку сцени.[1]

Музика

Не можна сказати, що No Wave — це стиль музики з якимись певними рисами. Але можна виділити деякі загальні риси: різкі, атональні звуки, тенденція до насичення музичної тканини через мелодію. Лірика в такій музиці заснована на запереченні та конфронтації.

Гарним прикладом жанру служить збірка No New York, складена Браяном Іно і включає композиції таких колективів як Mars, Teenage Jesus the Jerks, DNA та The Contortions.

No Wave знайшов своє відображення і в кінематографі. У цьому жанрі працювали Амос По, Джон Лурі, Вів'єн Дік, Скотт Бі та Бет Бі.

Вплив на сучасну музику

No Wave справив великий вплив на такі жанри, як нойз-рок і індастріал-метал, наприклад Big Black, Lev Six, Helmet і Live Skull. З середовища No Wave вийшла група Sonic Youth.

Список No wave колективів

  1. 8-Eyed Spy
  2. Bush Tetras
  3. Come On
  4. The Contortions/James Chance
  5. Dark Day
  6. DNA
  7. Friction
  8. Futants
  9. Judy Nylon
  10. Glenn Branca
  11. Liquid Liquid
  12. Лідія Ланч
  13. Марк Рібо
  14. Mars
  15. Model Citizens
  16. The Phosphenes
  17. Raybeats
  18. Red Transistor
  19. Rhys Chatham
  20. Rosa Yemen
  21. Sharon Cheslow
  22. Sick Dick and the Volkswagens
  23. Sonic Youth
  24. The Static
  25. Suicide
  26. Swans
  27. Teenage Jesus & the Jerks
  28. Theoretical Girls
  29. Ut
  30. Von Lmo
  31. Y Pants

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.