Palm pre
Palm Pre (пишеться palm prē[2], від англ. pre- «перед -») з кодовою назвою Castle — мультимедійний комунікатор з мультисенсорним дисплеєм і висувною клавіатурою, розроблений компанією Palm. Комунікатор став першим з лінійки пристроїв компанії, що базуються на заснованої на Linux[3] операційній системі WebOS. Функціональність Pre включають в себе: камерафон, портативний медіа-плеєр, GPS-навігатор, Інтернет-клієнт (з підтримкою SMS та e-mail), веб-браузер і Wi-Fi підключення.[4] Pre був представлений 6 червня 2009 в мережі північноамериканського оператора Sprint, а пізніше у канадського Bell. GSM-версія оригінальної моделі Pre була представлена пізніше в 2009 році в різних мережах Європи і Мексики. Оновлена модель Palm Pre Plus, з подвоєним об'ємом ОЗУ і внутрішнього сховища, була представлена 25 січня 2010 року в мережі оператора Verizon Wireless. 15 травня 2010 року GSM-версія Palm Pre Plus представлена в мережі північноамериканського оператора AT&T Mobility. Комунікатор Pre отримав ряд престижних нагород, включаючи CNET's Best in Show, Best in Category: Cell Phones & Smartphones, [5] і People's Voice for CES 2009.[6]
Характеристики
Іміджевий смартфон під управлінням Palm webOS виконаний у форм-факторі слайдер. Апарат оснащений повноцінною QWERTY-клавіатурою, підтримує більшість мультимедіа форматів і комунікаційних стандартів. Специфікації: UMTS 850/1900/2100 EV-DO, HSDPA, GSM 850/900/1800/1900, EDGE/GPRS class 10, 3.1" TFT сенсорний дисплей (320x480 пікселів, 16M), Bluetooth 2.1/EDR/A2DP, HTML/xHTML browser, E-mail, micro USB 2.0, Wi-Fi, GPS, PC Sync, 3.2 Megapixels камера (автофокус, світлодіодний спалах), AAC/MIDI/MP3/WAV/WMA/3GP/H. 264/MPEG4/WMV плеєр, 3.5 mm аудіо-вихід, 8 GB динамічної пам'яті.
Зовнішній вигляд
Коли iPhone був вперше представлений, фактично в нього було всього 4 кнопки, що дуже мало для смартфона. Pre повторює філософію дизайну Apple і являє максимально простий пристрій. Коли Pre «закритий» (слайдер складний) — у нього тільки 4 кнопки (якщо вважати кнопки збільшення/зменшення гучності, розташовані окремо один від одного, 5). У верхній частині пристрою розташовується перемикач режиму дзвінка (безшумний або звичайний режим) і кнопка блокування/розблокування пристрою, аналогічна iPhone. З лівого боку Pre знаходяться клавіші збільшення та зменшення гучності. На лицьовій частині, внизу, розташована кнопка повернення в головне меню (Home button). На правій стороні — micro-USB порт для зарядки і синхронізації пристрою. Всі кажуть, що Pre занадто «пластиковий». Так, він зроблений з пластику. І якість пластика не краща, ніж у iPhone. Але вона вельми пристойна, якщо порівнювати з іншими телефонами. Окремою проблемою є те, що Palm (втім, як і більшість компаній) не в змозі створювати такі речі, якими вони виходять у Apple. З іншого боку, Pre має висувну клавіатуру — важко створити подібний продукт з рухомими частинами, і при цьому, щоб він був монолітним. Дизайн Pre гідний поваги, але між верхньою і нижньою частиною все одно є невеликий люфт, навіть коли Pre закритий. Ряд клавіш, наприклад кнопки безшумного режиму та блокування, не відчуваються так само добре, як і на iPhone Pre лежить в руці не так зручно, як апарат від Apple. Хоча мені доводилося бачити тріщини на екрані iPhone, Pre конструкція здається менш міцною. У того ж Blackberry є монолітність, у Pre її немає. Тим не менш, для Palm це дуже цінний досвід балансу між ціною і якістю. Безумовно, Palm може зробити краще, але це буде коштувати дорожче. Дуже складно знайти ідеальний баланс. В цілому, Pre виглядає дуже непогано, але не відчуття від апарату в руці не дуже гарне, на жаль. Повторюся, якщо ви порівнюєте Pre з iPhone – ви будете розчаровані. Якщо з іншим телефоном, то розчарування вам не загрожує.
Pre не схожий ні на який інший продукт Palm. Звичайно, він володіє функціональністю, гідною продукції Palm, але духом він схожий на iPhone більше, ніж інша продукція Palm.
Операційна система webOS
Ще в 2002 році Palm зрозуміла, що їх PalmOS вже не відповідає часу і потрібно щось вирішувати, а саме — зайнятися розробкою нової ОС. Palm тоді складалася з Palm One, що відповідає за апаратну складову і PalmSource — за програмну. PalmSource працювала над Palm OS 6.x Cobalt, але розробка затягнулася, в результаті в 2006 році PalmSource була куплена японською компанією ACCESS. Palm One перейменувалася в просто Palm вирішила почати з нуля і взяла за основу Linux. До початку 2009 року була представлена перша версія Palm webOS і перший смартфон на ній Palm Pre. Втрачений рай: мобільні операційні системи, які пішли з ринку-13 Операційна система підтримувала програми зі старих версій Palm OS через емулятор, а основною відмінною рисою webOS є можливість програм, написаних на HTML і JavaScript, звертатися до системних функцій. Компанія випустила ще кілька пристроїв, але популярністю вони не користувалися. Втрачений рай: мобільні операційні системи, які пішли з ринку-14 Справи в компанії йшли погано і в 2010 році їх купила HP. Вже в кінці року була анонсована HP webOS 2.0 і смартфон Palm Pre 2. У 2011 році була представлена чергова версія webOS 3.0 з низкою нововведень, включаючи функцію виводу зображення зі смартфона на планшет Touch-to-share. До речі, був анонсований черговий смартфон HP Veer і перший (і єдиний) планшет на webOS HP TouchPad. Сам по собі він був дуже непоганий, але користувачі дуже прохолодно ставилися до webOS і продажу були мінімальні. Залишки планшетів компанія злила за $99.
Розуміючи дуже туманні перспективи webOS, HP передала систему спільноти відкритого програмного забезпечення. Справа затихла, але ОС зацікавила компанію LG і в лютому 2013 року було оголошено про те, що корейський гігант буде використовувати ОС у своїх СМАРТ-телевізорів, а все, що було пов'язане з нею, включаючи і розробників, було викуплено у HP.