Petalophyllum ralfsii

Petalophyllum ralfsii вид рослин із відділу печіночників (Marchantiophyta).

Petalophyllum ralfsii
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Відділ: Печіночники (Marchantiophyta)
Клас: Jungermanniopsida
Порядок: Fossombroniales
Родина: Petalophyllaceae
Рід: Petalophyllum
Вид:
P. ralfsii
Біноміальна назва
Petalophyllum ralfsii
(Wilson) Nees & Gottsche, 1859
Синоніми

Jungermannia ralfsii Wilson

Біоморфологічна характеристика

Вид дводомний. Спорофіти часто бувають з грудня по червень. Періоди посухи переживає за допомогою бульбових підземних стебел, наповнених ліпідами. Зелена частина рослини зазвичай зникає з поля зору, коли влітку субстрат висихає[1].

Середовище проживання

Це середземноморсько-атлантичний вид, з широким ареалом, але рідкісний і розсіяний у Середземноморському регіоні; висота зростання 0–240 метрів. За межами Європи вид зареєстровано в Північній Африці й Туреччині — Велика Британія, Ірландія, Португалія, Іспанія, Балеарські острови, Сардинія, Сицилія, Італія, Греція, Крит, Мальта, Алжир, Туніс, Азорські острови, Туреччина, Кіпр[1][2].

Це виключно низинний прибережний вид вапнякових піщаних дюн, де він може бути локально частим на околицях і вздовж околиць. Часто займає трохи торф'яний, темно-коричневий піщаний ґрунт, а не чистий пісок. Найбільш помітний взимку та навесні, майже повністю зникає в періоди посухи. Рідше трапляється далі від узбережжя на голому піщаному ґрунті в кар'єрах і навіть у садах[1].

Загрози й охорона

Через крихкість свого середовища проживання та спеціалізовану екологію P. ralfsii потенційно загрожує великою кількістю факторів, включаючи облаштування відпусток, рекреаційні заходи, видалення дерну, недовипас, висихання через забір води або заліснення та поширення хвойних рослин[1].

Цей вид внесено до Додатку II Оселищної Директиви ЄС, що призвело до інтенсивних досліджень та робіт із збереження, принаймні, у деяких країнах. Він був оцінений як такий що зникає в Португалії та майже під загрозою в Італії, але був вилучений із загрозливих категорій у Великобританії та Ірландії. Вид росте на заповідних територіях[1].

Примітки

  1. Hodgetts, N.; Blockeel, T.; Konstantinova, N.; Lönnell, N.; Papp, B.; Schnyder, N.; Schröck, C.; Sergio, C.; Untereiner, A. (2019). Petalophyllum ralfsii. The IUCN. Процитовано 28.01.2022. (англ.)
  2. Petalophyllum ralfsii. Catalogue of Life. Процитовано 28.01.2022. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.