Planigale ingrami

Planigale ingrami (планігал Інгрема, або планігал довгохвостий[1]) — вид родини сумчастих хижаків, що мешкає головним чином на півночі Австралії на потрісканих глинистих трав'янистих землях[2].

Planigale ingrami
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Сумчасті (Marsupialia)
Ряд: Кволоподібні (Dasyuromorphia)
Родина: Кволові (Dasyuridae)
Рід: Planigale
Вид:
P. ingrami
Біноміальна назва
Planigale ingrami
Ареал виду Planigale ingrami

Морфологічна характеристика

Це найменший із сучасних сумчастих. Довжина голови й тулуба від 55 до 65 мм, середня вага 4.3 грама. Голова сплющена, як у всіх планігалів. Мордочка загострена. Волосяний покрив сіро-коричневий з жовтими відтінками, а черево світліше. Хвіст довгий і голий. Центральні подушечки на лапах гладкі й не зазубрені. Задні кінцівки більші за передні. Статевий диморфізм відсутній[3].

Спосіб життя

Ведуть нічний спосіб життя. Під час восьмимісячного сухого сезону на лугах цього регіону утворюються сухі глибокі тріщини в ґрунті. Довгохвості планігали використовують ці тріщини, щоб ховатися від хижаків і полювати на безхребетних та інших дрібних тварин. Вони також ховаються під пучками трави. Харчуються багатьма безхребетними, які часто близькі до їхнього розміру, включаючи личинок комах і дрібних хребетних тварин, таких як Leggadina з підродини мишевих. Це агресивні хижаки, які накидаються на свою жертву і часто кусають її кілька разів, щоб убити її. Вони полюють вночі, і їхній основний раціон складається з коників і цвіркунів. Хижаки для них є жаба Rhinella marina, кіт свійський та різні види змій. У дикій природі довгохвості планігали живуть до 1.3 року[3].

Розмножуються вони цілий рік, але переважно у вологий сезон. Самиці народжують від чотирьох до восьми малюків. Молодняк вигодовується до 90 днів, перші 6 тижнів з яких проводять у сумці матері. Після відлучення від годування діти самостійні[2].

Етимологія

Вид названий на честь сера Вільяма Інгрема (англ. William Ingram, 18471924) — власника плантації какао в Тринідаді й аматорського орнітолога і колекціонера[4].

Загрози та охорона

Здається, немає серйозних загроз для цього виду. Скотарство знижує чисельність цього виду. Коти негативно впливають на вид в деяких частинах ареалу. Живуть на багатьох природоохоронних територіях[2].

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.
  2. Вебсайт МСОП
  3. Olson, K. (2008). Planigale ingrami. Animal Diversity Web. Процитовано 09.01.2022. (англ.)
  4. Bo Beolens, Michael Watkins, Michael Grayson The eponym dictionary of mammals — JHU Press, 2009, p. 205
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.