Porcupine (САУ)

Porcupine (італ. Дикобраз) — прототип 155 мм самохідної гаубиці. Вона також відома як Centauro 155/39 LW.

Porcupine

Centauro 155/39LW
Тип самохідна артилерійська установка
Походження  Італія
Історія використання
На озброєнні прототип
Історія виробництва
Розробник Iveco та OTO Melara
Характеристики
Вага 25 т
Довжина 9 м
Довжина корпусу 7,4 м
Ширина 3,1 м
Висота 3 м
Екіпаж 2

Головне
озброєння
гаубиця FH70 155 мм/L39
Двигун дизель Iveco MTCA
520 кс
Операційна
дальність
800 км
Швидкість 100 км/год

Розробка

Ця артилерійська система була розроблена Iveco та OTO Melara. Проект фінансувався італійським Міністерством оборони. Нова самохідна гаубиця повинна використовуватися у середніх бригадах італійської армії поряд з винищувачами танків Centauro, бойовими машинами піхоти Freccia та бойовими машинами які розроблені на основі колісних шасі 8x8. Варто відзначити, що італійська армія в даний час експлуатує ліцензійний САУ PzH 2000.

Артилерійська система Porcupine базується на модифіковано шасі винищувача танків Centauro. Машина має покращений захист від мін.

Озброєння

Ця артилерійська система озброєна гаубицею FH70 155 мм/L39, яка встановлена у безпілотній башті. Гаубиця має повністю автоматичну систему заряджання. Максимальний темп стрільби складає 8 пострілів за хвилину. Ця система може зробити кілька пострілів за раз. Гаубиця може зробити 4 постріли під різними траєкторіями і вражати одиночні цілі одночасно. У башті знаходяться 15 снарядів. Цей прототип самохідної гаубиці може використовувати всі стандартні 155 мм снаряди НАТО. З нею також сумісні нові керовані та не керовані далекобійні снаряди OTO Melara Volcano, які мають максимальну дальність до 60 км. Porcupine може зробити перший постріл через 3 хвилини після зупинки. Траверс складає лише 15 градусів на обидва боки.

Через невеликий боєкомплект пропонується використовувати Porcupine разом з машиною підтримки. У цьому випадку боєкомплект можна перезарядити за 10 хвилин.

Екіпаж

Екіпаж САУ Porcupine складається лише з двох осіб, механіка-водія та командира. Обидва члени екіпажа розташовані у передній частині корпусу.

Рушій

Прототип нової самохідної гаубиці оснащено дизельним двигуном Iveco MTCA з турбонаддувом потужністю 520 к.с. Ведучими є перші та другі колеса, а на повільних швидкостях ще й четверті. Машина оснащена шинами з дистанційним керування та має систему центрального накачування шин.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.