PubMed Central

PubMed Centralелектронна бібліотека Національної бібліотеки США з медицини зі статтями у відкритому доступі. PubMed Central була створена у 2000 році.[1] На початку створення PMC бібліотека містила лише 2 журнали, PNAS та Molecular Biology of the Cell[2], тоді як на початку 2016 року бібліотека PMC мала 3,7 мільярда рецензованих статей в своєму архіві[3]

PMC логотип

З початку свого заснування архіви PMC наповнювалися з наукових журналів, які публікували статті у відкритому доступі. Проте починаючи з 2006 року Національна бібліотека США з медицини запропонувала науковим журналам можливість додати деякі статті у PMC, незважаючи на те що решта статей публікувалася закрито[1].

Також у 2002 році розпочався проєкт додавання давно опублікованих статей, включаючи ті роки, коли не було цифрових версій журналів. Оцифровано і відскановано більше ніж 1,2 мільярда наукових публікацій, датованих починаючи з XIX сторіччя, які зараз знаходяться у відкритому доступі у архівах PMC[1].

Примітки

  1. The NCBI Handbook [Internet]. 2nd edition.. Національна бібліотека США з медицини. 2013.
  2. PMC FAQs. NCBI. 22 липня 2015. Процитовано 6 січня 2016.
  3. PubMed Central. NCBI. 6 січня 2016. Процитовано 6 січня 2016.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.