S.T.A.L.K.E.R.: Поклик Прип'яті

S.T.A.L.K.E.R.: Поклик Прип'яті (англ. S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat) шутер від першої особи з елементами рольової гри від компанії GSC Game World, друге самостійне доповнення до гри «S.T.A.L.K.E.R.: Тінь Чорнобиля». Гра вийшла 2 жовтня 2009 року.

S.T.A.L.K.E.R.: Поклик Прип'яті
Розробник GSC Game World
Видавець GSC World Publishing
Viva Media, Valve
Deep Silver
Zoo Corporation
bitComposer Games
Дистриб'ютор Steam, Good Old Games[1] і Humble Store
Жанр(и) Шутер від першої особи
Рольова відеогра
Платформа ПК (Microsoft Windows)
Дата випуску 2 жовтня 2009
2 лютого 2010
5 лютого 2010
12 лютого 2010 (Steam)
19 лютого 2010
25 лютого 2010
Режим гри Однокористувацька гра
Багатокористувацька гра
Мова українська (дубляж)
Українська Так
Вік. обмеження USK:
PEGI:
ESRB:
Технічні деталі
Рушій X-Ray 1.6
Носій DVD, Steam
S.T.A.L.K.E.R.
Попередня гра S.T.A.L.K.E.R.: Чисте небо
Наступна гра S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
Офіційний сайт
 S.T.A.L.K.E.R.: Поклик Прип'яті у Вікісховищі

Анотація: Дія проекту «S.T.A.L.K.E.R.: Поклик Прип'яті» розгортається після подій оригінальної гри — тобто після того, як Стрілець знищив проект «о-Свідомлення». Отримавши відомості про відкриття дороги до центру Зони, уряд вирішує розгорнути масштабну військову операцію під кодовою назвою «Фарватер» для отримання контролю над ЧАЕС. Відповідно до розробленого плану, перша група військових повинна відправитися для повітряної розвідки території і скласти детальні схеми розташування аномальних утворень. Потім зазначеними безпечними проходами повинні будуть висуватися основні сили військових. Незважаючи на ретельну підготовку, операція провалюється. Для збору інформації про причини провалу Служба безпеки України направляє свого агента до центру Зони. Подальші події залежать тільки від гравця.[2]

Відомості про розробку гри

7 квітня 2009 газета «Комсомольська правда» провела онлайн-конференцію з Сергієм Григоровичем, генеральним директором компанії GSC Game World. На конференції Григорович заявив про роботу над другим аддоном до оригінальної гри «STALKER: Тінь Чорнобиля» та про роботу над другою частиною гри.
«Другий аддон до „Сталкера“ вийде в цьому році, восени. Ідей, як завжди, маса, але до розробки доживають одиниці. Ми не ділимося ніякими думками до тих пір, поки не приймаємо рішення розробляти проект. А це стадія, коли вже є на що подивитися. Але можу сказати, що „Сталкер-2“ ми будемо розробляти однозначно».
На цій же конференції Григорович повідомив офіційну назву другого аддона — «Поклик Прип'яті». 30 квітня 2009 компанія GSC Game World офіційно анонсувала гру на своєму офіційному сайті, розкривши сюжет гри, безліч її деталей і особливостей.

У травневому номері українського журналу «Геймплей» № 5(45) було опубліковано обширне прев'ю гри. Журналісти привели безліч нових відомостей про гру, описали сюжет, геймплейні нововведення, загальний дизайн, коротко і попередньо оцінили гру і спробували спрогнозувати її майбутнє. 15 травня 2009 вдкрився офіційний сайт гри. На ньому відразу ж з'явилися системні вимоги гри.

9 вересня 2009 старший маркетинговий менеджер AMD-ATI Ян МакНоутон у своєму блозі опублікував статтю «DirectX 11 — Що можна чекати!», В якій описав переваги та основні особливості Direct3D 11. У цій статті він заявив, що «STALKER: Поклик Прип'яті», поряд з «BattleForge» і «Colin McRae: Dirt 2», буде використовувати DirectX 11.

11 вересня 2009 року вийшов ще один ігровий трейлер, що був поданий у стилі хоррора. 15 вересня 2009 року GSC Game World опублікувала прес-реліз, в якому заявила, що гра «S.T.A.L.K.E.R .: Зов Припяти» відправилася в друк («на золото»).

2 жовтня 2009 року, як і планувалось, гра офіційно вийшла у продаж на платформі ПК (Microsoft Windows). У Росії, країнах СНГ і Балтіях офіційним дистриб'ютором є фірма 1С. «S.T.A.L.K.E.R .: Зов Припяти» виступив у продажу як у джевелі-упаковці, так і у DVD-боксі. Крім повних версій ігор, у продажу поступило спеціальне видання ігор, які потребують попередньої установки оригінальної гри «S.T.A.L.K.E.R .: Тінь Чорнобиля» або приквела «S.T.A.L.K.E.R .: Чисте Небо».

Підтримка випущеної гри

2 листопада 2009 року розробники випустили перший патч, що обновляв гру до версії 1.6.01. Патч виправив безліч непрацюючих ігрових скриптів, тригерів, вилетів, збоїв, а також приніс в гру деякі оптимізації і додаткові опції.

21 січня 2010 року розробники випустили другий патч, що обновляв гру до версії 1.6.02. В основному, він оптимізує роботу гри і виправляє кілька помилок. Згодом стало відомо, що цей патч останній, і підтримка гри більше не буде підтримуватися.

29 травня 2014 року було випущено патч, що вирішує проблему непрацездатності мережевої гри у зв'язку із закриттям серверів GameSpy.

Існують неофіційні патчі гри версії 1.6.02 для усунення помилок.

Є велика кількість неофіційних модифікацій гри. Серед них є глобальні, графічні і сюжетні моди.

Сюжет

Передмова

Після того, як «випалювач мізків» був відключений і прохід до центру Зони виявився відкритий, уряд вирішує провести великомасштабну військову операцію під кодовою назвою «Фарватер». Метою операції є взяття ЧАЕС під контроль військових. Перша група військових «Скат 1,2,3,4,5» була спрямована для повітряної розвідки території та складання детальних планів розташування аномальних утворень. Це повинно було дозволити згодом просуватися безпечними маршрутами основним групам військових.

Проте план провалюється — гелікоптери розвідки виявляється знищено. Для того, щоб дізнатися причину такого фіаско, Служба безпеки України направляє свого агента, колишнього сталкера, майора Олександра Дегтярьова в центр Зони. Першочерговим завданням Дегтярьова є пошук п'яти зниклих гелікоптерів, у кожному з яких міститься частина якоїсь важливої інформації.

Після відключення «випалювача мізків» групи сталкерів почали масово підходити до центру Зони. На місцевості під назвою «Затон» і в околицях заводу «Юпітер» почали утворюватися загони вільних сталкерів і бандитів. З угруповань «Обов'язок» і «Свобода» також прийшли на ці землі найвідчайдушніші їх представники, війна між ними продовжилася.

Дія гри

Кожен гелікоптер був знищений по-різному. Дві машини були вражені електророзрядом. На одному з гелікоптерів були виявлені записи про те, що є 3 точки евакуації військових. Майор вирішує перевірити їх усі. Перша точка вказувала на Скадовськ — табір вільних сталкерів, які не дуже жаліють військових. Друга точка (ЗРК «Волхов» в околицях «Юпітера») кишіла зомбованими, третя перебувала в Прип'яті. Як пройти до Прип'яті, ніхто не знав, проте були легенди про якийсь підземний шляхопровід, який веде з заводу «Юпітер» до Прип'яті. Майор відправився перевірити легенду і наткнувся на вхід у цей шляхопровід. Однак, шлюз заблокований, а судячи із записів, він наповнений отруйним газом. Порадившись з Азотом (місцевим техніком) було вирішено зібрати загін для походу в Прип'ять, так як тунель, судячи з усього, був наповнений мутантами. Також для всіх потрібні були костюми з замкнутою системою дихання. Майор вирішив ці проблеми.

Після того, як загін вийшов з тунелю, він відразу ж натрапив на патруль військових. Майор, вирішивши, що підтримувати сталкерську легенду більш не має сенсу, пред'являє патрулю документи агента СБУ. Не всім з його загону така новина припала до душі. Зулус, що йшов з майором, говорить, що з військовими справи не має і йде з загону. Пізніше його можна зустріти, блукаючи по Прип'яті. Далі, патруль супроводжував майора і сталкерів на укріплений пункт, де трималися залишки військових з групи «Скат». Командир військових — полковник Ковальський — описав сумну ситуацію: операція «Фарватер» провалилася, зв'язку з Центром немає, особовий склад кожен день несе втрати в зіткненнях з мутантами, аномаліями і фанатиками угрупування «Моноліт». Необхідна термінова евакуація, проте, як у свою чергу повідав майор Дегтярьов, евакуації не буде, поки він достеменно не встановить причини падіння гелікоптера. Єдина доступна версія — вертоліт було збито з невідомої зброї величезної пробивної сили. Полковник Ковальський доповів, що його розвідники вистежили групу монолітівців, чий командир-проповідник володіє зброєю, що відповідає опису. Зброю вдалося захопити, але під час бою вона було серйозно пошкоджена. Полковник Ковальський попросив Дегтярьова використати зв'язки серед вільних сталкерів і знайти техніка, який зможе полагодити зброю. Таким техніком виявився Кардан з Затону. Невідома зброя виявилася гаус-гарматою. Причина аварії частини вертольотів була встановлена. Однак навіть супер-швидка куля не могла випалити електроніку інших гелікоптерів. Також, в процесі розслідування походження невідомої зброї, до Дегтярьова в руки потрапила ключ-карта від секретної лабораторії в Прип'яті — X-8. Майор відправився в лабораторію і зібрав всі відомості та документи, які знайшов. З них з'ясувалося, що в лабораторії проводилися розробки «Випалювача мізків». Також з документів з'ясувалося, що розробку випромінювача вели засновники групи «Чисте небо».

Вибравшись з лабораторії X-8, майор отримав повідомлення від полковника Ковальського — радист військових знайшов причину відсутності зв'язку з Центром. Нею виявилися загороджувальні радіоперешкоди від невідомого випромінювача. Знищивши випромінювач — один з вівтарів з псі-антеною угруповання «Моноліт» — майор перервав тривале радіомовчання. Незабаром прийшло ще одне повідомлення — неподалік від бази військових був виявлений дивний сигнал, джерело якого знаходився десь під землею. З'ясувалося, що джерелом виявився Стрілець — сталкер, герой першої частини. Він сказав, що був на ЧАЕС і може багато розповісти військовим. Також Стрілець відкрив причину, через яку гелікоптери розбилися — після викиду аномалії з'являються в нових місцях, і карти, за якими летіли військові, просто застаріли.

Отримавши дані про причини провалу операції «Фарватер» і внісши корективи завдяки даним Стрільця, Центр відправляє до Прип'яті гелікоптери.

Гелікоптери успішно прилітають. Однак, військових та Стрільця зустрічає великий загін монолітівців. Далі хід сюжету залежить від гравця. Дегтярьов може відлетіти з Зони на гелікоптері, або залишитися (продовжити гру в режимі «Freeplay»), скориставшись згодом послугами Лоцмана або Гаріка, щоб піти з Зони.

Кінцівки

Якщо гравець вирішить у кінці гри залишити Зону, то будуть показани титри, в яких розповідається доля більшості ключових персонажів, а також про подальше життя на відвіданих локаціях. Кожному персонажу або локації присвячено кілька секунд з фінального ролика. Кожен слайд має кілька варіантів результату подій, причому зміст слайдів залежить від проходження різних другорядних квестів.

Далі подано можливі варіації кінцівок в залежності до вибору та дій гравця:

Доля баржі «Скадовськ»

Залежить від виконання гравцем квестів Султана (лідера бандитів) та квесту про артефакт «Компас».

1."Скадовськ" залишився притулком для всіх, кому пощастило до нього дістатися. Бандити наполегливо прагнули встановити на судні свої порядки, однак сталкери успішно цьому протистояли. День за днем тяглося нестійке затишшя. (якщо гравець не виконав хоча б один квест)

2.Після того, як усі спроби узяти «Скадовськ» під контроль провалилися, Султан та його банда залишили баржу. Зі зникненням цієї загрози слабкий струмочок сталкерів і артефактів перетворився на бурхливий потік. Бізнес Бороди став процвітати, а «Скадовськ» у популярності майже зрівнявся з баром «100 рентген». (якщо усі 3 квеста були виконані на користь Бороди (неофіціального лідера сталкерів на «Скадовську»))

3.На «Скадовську» остаточно встановився «закон» Султана, і баржа стала базою для бандитів. Борода, не бажаючи платити данину «пацанам», разом з великою групою сталкерів пішов у нерозвідані частини Зони. Спроби залишившихся сталкерів відновити колишній порядок речей швидко зійшли нанівець: показові відправки під Викид зробили свою справу. (якщо усі 3 квеста були виконані на користь Султана)

Подальше життя на Затоні

Залежить від виконання гравцем квесту про зникнення сталкерів зі «Скадовську».

1.Після винищення лігва кровососів тварини Зони вже не могли зашкодити перебігу тутешнього життя. На якийсь час стара баржа стала центром відносної стабільності у мінливому світі Зони. (якщо гравець повністю завершив квест про зникнення сталкерів)

2. Але й це тривало недовго. Кровососи, які жили в лігві неподалік, проклали шлях до баржі. Після того, як напади стали відбуватися навіть удень, люди відправилися у рейд. На жаль, їм не вдалося зачистити тунелі, і незабаром наступна хвиля хижаків затопила «Скадовськ». (якщо квест про зникнення сталкерів не був завершений)

Протистояння «Обов'язку» і «Волі»

Залежить від виконання гравцем наступних квестів: 1)вирішити, лідеру якого угруповання віддати КПК засновника «Обов'язку» та КПК їхнього зрадника; 2)вирішити, лідеру якого угруповання розказати про зрадника, що заховався у рядах «Волі»; 3)вирішити, в яке угруповання прилаштувати групу колишніх монолітівців під командуванням Бродяги. (усі квести повинні бути виконані на користь ОДНОГО угруповання)

1.Між загонами «Волі» та «Обов'язку» на станції «Янів» встановилася хитка рівновага. Втомлені безглуздою боротьбою, бійці ворогуючих угруповань почали поповнювати ряди вільних сталкерів. (якщо хоча б один квест не був виконаний)

2.Збільшення чисельності та популярності серед сталкерів дозволили «Обов'язку» витіснити «Волю» зі станції «Янів». Після запеклого бою великий загін «Волі» на чолі з Локі був знищений. (якщо гравець виконав усі 4 квести на користь «Обов'язку»)

3.Угруповання «Воля» змогла заслужити довіру сталкерів на станції «Янів». Намагаючись відвоювати втрачені позиції, «Обов'язок» організував озброєний напад, але в цій сутичці був вбитий підполковник Шульга. Залишившись без лідера, загін «Обов'язку» припинив своє існування. (якщо усі 4 квести були виконані на користь «Волі»)

Доля професорів Германа і Озерського

Залежить від виконання квестів Германа і Озерського.

1.Науково-дослідна експедиція професорів Германа і Озерського закінчилася успішно: добуті знання допомогли у розробці кількох унікальних пристроїв та медпрепаратів. У світлі цього, фінансування програм дослідження Зони було багаторазово збільшено. (якщо було виконано хоча б 5 квестів професорів)

2.Науково-дослідна експедиція професорів Германа і Озерського не змогла добути достатню кількість даних та була звернута. Після повернення на Велику землю обидва вчених зайнялися діяльністю, не пов'язаною із Зоною. (якщо гравець виконав 4 або менше квестів професорів)

Життя у Прип'яті

Залежить від того, скільки військових змогло евакуюватися у кінці гри.

1.Розповіді Гаріка щодо боротьби військових із загрозами Прип'яті зацікавили багатьох і незабаром силами різних груп почалося вивчення міста-привиду. Незважаючи на постійні атаки бійців «Моноліту», сталкери змогли осісти у колишньому таборі військових і зараз роблять звідти вилазки у місто, з кожним разом виходячи все далі і далі. (якщо змогла евакуюватися хоча б половина військових)

2.Розповідь Гаріка щодо долі військових відлякнула сталкерів від Прип'яті. Небагато хто осмілився піти туди, але вони зіштовхнулися з незрозумілими та моторошними явищами, що тільки додало похмурі штрихи на обличчя мертвого міста. (якщо евакуювалося менше половини військових)

Легенда про Оазис

Залежить від виконання квесту про Оазис.

1.Розповіді про Оазис перестали бути легендою: усе частіше у розмовах сталкерів згадувалися ті, хто зміг знайти шлях до цієї таємної аномалії. Потік шукачів не вичерпується, чим і продовжують користуватися бандити. Новачки клюють на пропозицію показати шлях до Оазису, однак справа, як правило, закінчується грабунком десь у стороні від сталкерських шляхів. (якщо гравець зміг знайти Оазис)

2.Слайд про Оазис пропускається. (якщо гравець не зміг його знайти)

Найманці у Прип'яті

Залежить від виконання квесту Гаріка про ліквідацію голови найманців.

1.У Зоні продовжують діяти загони найманців. Їх зацікавлення секретними лабораторіями помітно збільшилося і встигло привернути пильну увагу СБУ. Однак встановити особу замовника, який стоїть за найманцями, не вдалося. (якщо гравець виконав квест)

2.Слайд про найманців пропускається. (якщо гравець не виконав квест)

Подальше життя біля станції «Янів»

Залежить від виконання УСІХ квестів Звіробоя.

1.Місцевість біля станції «Янів» привертає дедалі більше сталкерів. Відсутність небезпечних мутантів та достатня кількість аномалій призвели до того, що у сталкерській свідомості ця місцевість почала асоціюватися з «тим самим» Клондайком артефактів. (якщо було виконано усі квести Звіробоя)

2.Місцевість біля станції «Янів» здобула репутацію однієї з найнебезпечніших у Зоні. Дедалі частіше сталкери не поверталися з вилазок: мутанти вбивали їх майже біля самих стін табору. Одним із зниклих безвісти став Звіробій, пішовши у своє останнє полювання на химеру. (якщо хоча б один квест не був виконаний)

Доля Зулуса

Залежить від того, чи виживе він.

1.Зулус повернувся на головну базу «Обов'язку» на заводі «Росток». Ніхто не знає, про що він говорив із генералом Вороніним, але через кілька днів його бачили на чолі великого загону — і йшов він у центр Зони. (якщо він вижив)

2.Чутки про долю Зулуса дійшли до голови «Обов'язку», — генерала Вороніна. На загальне здивування, Воронін представив Зулуса до вищої нагороди «Обов'язку» — ордену «Срібний щит» … посмертно. (якщо він загинув)

Доля Вано

Залежить від того, чи виживе він.

1.Вано пішов на військові склади, до «Волі», де легкістю характеру та оптимізмом швидко заслужив загальну симпатію. Врешті-решт він постав на чолі невеликої групи дослідників, що зайнялася вивченням аномалій. (якщо він вижив)

2.Сталкери станції «Янів» іноді згадують веселуна Вано, його життєрадісність та майстерність природженого сталкера. Усі дійшли висновку, що Вано із його вдачею не треба було шукати шлях у Прип'ять. (якщо він загинув)

Доля Бродяги

Залежить від того, чи виживе він і чи знайде йому гравець новий дім.

1.У Зоні з'явилась нова група сталкерів. Підготовані вони добре, але їхні цілі нікому не відомі. За непідтвердженими чутками, усі ці люди колись були бійцями «Моноліту», лідер загону відомий під прізвиськом Бродяга. (якщо він вижив)

2.Небагато хто помітив зникнення Бродяги — єдиного хто намагався зрозуміти, що стало з «монолітівцями», і допомогти їм (якщо він загинув)

3.Слайд не показується, якщо гравець не знайшов йому новий дім.

Доля Соколова

Залежить від того, чи виживе він.

1.Старший лейтенант Соколов продовжив літати над Зоною і був збитий найманцями над Лиманськом. Через два тижні його, що вижив не інакше як дивом, біля Кордону підібрав патруль. Незабаром Соколов залишив ряди ВПС і перейшов у громадянську авіацію. (якщо він вижив)

2.У список особового складу, втраченого при проведенні операції «Фарватер», вписали ще один рядок: «Старший лейтенант Соколов О. М. Загинув при виконанні військового обов'язку». (якщо він загинув)

Доля Ноя

Залежить від того, чи виживе він.

1.Під час особливо сильного Викиду група сталкерів була змушена шукати притулок у старій баржі Ноя. Потім на баржу напали снорки, і хлопці зрозуміли, що вони потрапили у невеличку, але пристойну фортецю. Особливе здивування викликав виводок цуценят псевдособаки, які разом із Ноєм допомагали захищати баржу від мутантів. (якщо він вижив)

2. На випадок загибелі Ноя не було передбачено слайд.

Доля Кардана

Залежить від виконання квесту про його товаришів.

1.Кардан, почувши про долю друзів, більше не думав про сталкерську кар'єру. Подолавши алкозалежність, він перейшов на «Янів», де разом із Азотом організував майстерню з ремонту «виключно усього». У вільний від роботи час обидва техніка із ентузіазмом конструюють засіб пересування, максимально пристосований до екстремальних умов Зони. (якщо квест був виконаний)

2.Подолавши алкозалежність, Кардан залишив «Скадовськ». Сталкери казали, що він шукав своїх зниклих товаришів. Через кілька днів, поранений та опромінений, Кардан прийшов на станцію «Янів», але, трохи підлікувавшись, пішов із Зони — назавжди. (якщо квест не був виконаний)

Доля Стрільця

Залежить від того, чи виживе він.

1.Стрілець передав керівництву СБУ добуті на станції дані. Ця інформація підштовхнула уряд створити Науково-дослідний інститут Чорнобильської аномальної зони. Місце головного наукового консультанта у ньому зайняв сам Стрілець. (якщо він вижив)

2.Знання Стрільця були втрачені разом із ним. Добута на ЧАЕС інформація, яка могла допомогти у розгадці таємниць Зони, на Велику землю так і не потрапила. Заборонені території надійно зберігають свої таємниці. (якщо він загинув)

Доля полковника Ковальського

Залежить від того, чи виживе він.

1.Голова групи «Скат» — полковник Ковальський, після повернення з Зони доповів керівництву про причини провалу операції «Фарватер». Після тривалого розгляду і багатьох спроб перекласти на нього всю відповідальність полковник із шаною вийшов у відставку. (якщо він вижив)

2.Голова групи «Скат» полковник Ковальський залишився там, де й більша частина його загону. Тіла проковтнула Зона, і тепер усе, що нагадує про цих людей — фотографії в траурних рамках на почесному стенді спецмузею. (якщо він загинув)

Системні вимоги

Системні вимоги[2]
Мінімальні Рекомендовані
Windows
Операційна система Microsoft Windows XP із SP2 Microsoft Windows Vista із SP1/Windows 7
Центральний процесор Pentium IV 2,2 ГГц / Athlon XP 2200 + Intel Core 2 Duo E8300/Phenom II X2 550
Обсяг оперативної пам'яті 768 Мб 2 Гб
Обсяг вінчестеру НЖМД 8 GB вільного простору
Носій інформації пристрій для читання DVD-дисків
Графічний процесор DirectX 8.0 — сумісна відеокарта рівня GeForce 5900/Radeon 9600 XT

із обсягом пам'яті 128 Мб

DirectX 9.0 — сумісна відеокарта рівня GeForce GTX 260/Radeon HD 4870

із обсягом пам'яті 1 Гб

Звукова плата 100% DirectX 9.0c-сумісна звукова карта
Мережа з'єднання з Інтернет зі швидкістю 512 Кбіт/с (для мережевої гри);

для створення сервера — зі швидкістю 2 Мбіт/с

Пристрої введення клавіатура, миша

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.