SSI (інтерфейс передачі даних)

Синхронний інтерфейс передачі даних (SSI) — широко використовуваний стандарт послідовного інтерфейсу для промислового використання для передачі даних між master (контроллер) і slave (давач). SSI заснований на стандартах RS-422[1] і крім того, що має реалізацію для багатьох апаратних платформ має високу ефективність протоколу, що робить його дуже популярним серед виробників датчиків. SSI був розроблений Max Stegmann GmbH в 1984 для передачі даних про положення давача кута повороту – з цієї причини, деякі виробники серво двигунів посилаються на SSI порт називаючи його "Інтерфейсом Стегмана". Він раніше був захищений Німецьким патентом під кодом DE 34 45 617 дія якого скінчилась в 1990. Добре підходить для застосувань, що вимагають надійності при постійних вимірюваннях у промислових умовах.

SSI відрізняється від Serial Peripheral Interface Bus (SPI): SSI є диференційним, симплексним, не-мультиплексованим, і заснований на відліках таймеру для кадрування даних. В той час SPI є не симетричним, дуплексним, мультиплексним і використовує спеціальний сигнал (select) для кадрування даних. Однак, периферійні пристрої SPI на мікроконтролерах можуть реалізовувати SSI за допомогою зовнішніх мікросхем диференційних драйверів і таймінгу, що контролюється програмним чином.

Загальні відомості

Мал. 1 – SSI Комунікація точка-точка

SSI є синхронним послідовним каналом зв'язку від точки до точки для передавання цифрових даних. Синхронне передавання даних це таке, в якому дані передаються із синхронізацією передавання і отримання з обох боків за допомогою спільного сигналу синхронізації. Оскільки початкових і кінцевих біт не існує, це дозволяє краще використовувати пропускну здатність даних для передавання більшої кількості біт даних і робить загальний процес передачі простішим. Сигнал синхронізації потребує власної пропускної здатності і має враховуватись при підрахунку загальної пропускної здатності при комунікації між двома пристроями.

Примітки

  1. Interfaces article by novotechnik

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.