STS-46

STS-46 — космічний політ Спейс Шаттла «Атлантіс» у рамках програми НАСА. Політ став 12-м для Спейс Шаттла «Атлантіс».

STS-46 (49 політ шатл, 12 політ «Атлантіс»)
Космічний корабель Атлантіс OV-104
Тип космічного корабля Спейс Шаттл
Екіпаж 7
Місце запуску Кеннеді LC-39A
Дата запуску 31 липня 1992 13:56:48 UTC
Місце посадки Кеннеді Runway 33
Дата посадки 8 серпня 1992 13:11:50 UTC
Тривалість польоту 7 діб 23 години 15 хвилин 3 секунди
Кількість обертів 127
Апогей 437 км
Перигей 425 км
Орбітальний період 93,2 хв
Нахил орбіти 28,45 градусів
Пройдено відстань 5 344 643 км
Пов'язані місії
Попередня місія Наступна місія

STS-50

STS-47

Екіпаж

Екіпаж STS-46. Зліва направо — Сидять: Аллен, Шрайвер; Стоять: Айвінс, Нікольє, Хоффман, Чанг-Діас, Малерба

Місія

Основними завданнями Місії були розгортання супутника ЕВРИКА Європейського космічного агентства (European Retrievable Carrier) і прив'язної супутникової системи (TSS), спільного проекту NASA та Італійського космічного агентства.

Особливості польоту

Основними завданнями місії STS-46 були виконання експериментів за програмами EURECA та італійського прив'язного супутника TSS (від англ. Tether Satellite System). Згідно спільним дослідженням НАСА та Італійського космічного агентства, було підтверджено, що TSS є унікальним носієм експериментальної апаратури, що базується на Шаттлі. Прив'язний супутник може доставити апаратуру у важкодоступні області атмосфери Землі, розташовані вище висот польоту аеростатних зондів, але нижче сфери сталого польоту супутників. Сам супутник складається із системи розгортання (трос довжиною 21,68 км) і сферичного супутника (діаметр 1,5 м при масі 516,6 кг), який має службовий модуль, що забезпечує електроживлення, телеметрію, навігацію і обробку даних, рухову установку і кілька наукових приладів.

Однак, у ході місії не вдалося здійснити повне розгортання TSS через механічну несправність системи розгортання. Всього спільна програма США та Італії обійшлася в 379 млн $ (188 мільйонів з яких припало на НАСА).

Європейський багаторазовий супутник «Еврика» (EURECA-1L, від англ. European Retrievable Carrier) є автономною експериментальною платформою (масою 4500 кг), на якій розміщені 15 установок для проведення більше 50 експериментів (встановлені біологічні зразки, обладнання для вирощування кристалів, прилади для спостереження за сонячним і космічним випромінюванням, детектори космічного пилу, телескоп рентгенівського і гамма-діапазону, та інші).

Емблема

На емблемі місії STS-46, представленої у формі кулі — балона, зображений шаттл «Атлантіс» на орбіті Землі в оточенні своїх корисних навантажень: європейського багаторазового супутника EURECA (причому супутник зображений у робочому стані: антени та сонячні батареї розкрито) та прив'язного супутника «TSS», який пов'язаний з орбітальним кораблем багатокілометровим тросом. Пурпурний промінь, що виходить з електронного генератора у відсіку корисного навантаження, спірально завивається вгору, до магнітного поля Землі. На емблемі розміщено прапори учасників проекту: США, Італія і емблема Європейського космічного агентства, між ними (на поверхні земної кулі) видно обриси європейського та американського континентів.

Примітки

    Галерея


    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.