Sailfish OS

Sailfish OSопераційна система з відкритим сирцевим кодом (але закритим кодом інтерфейсу користувача) та використанням компонентів з відкритим кодом на базі ядра Linux, здебільшого направлена на смартфони. Розроблюється з 2012-го року компанією Jolla, заснованою колишніми співробітниками Nokia з метою розробки нових смартфонів, побудованих на базі Linux-платформи MeeGo, у співпраці з проектом Mer, і підтримкою Sailfish Alliance.

Sailfish OS
Розробник Jolla
Родина ОС Linux
Стан проєкту активний
Модель коду відкрите програмне забезпечення
Початковий випуск 20 травня 2013
Останній стабільний випуск 4.0.1.48 (Koli)/ 16 лютого 2021 (2021-02-16)
Останній нестабільний випуск 4.0.1.48 (Koli)/ 11 лютого 2021 (2021-02-11)
Ринкова ніша Мобільний
Доступні мови програмування C++ і QML
Платформи, що підтримуються ARM, Intel Atom
Тип ядра Монолітне ядро Linux
Інтерфейс графічний інтерфейс
Ліцензія GNU GPL, GNU LGPL
Вебсайт sailfishos.org

Платформа Sailfish примітна використанням графічного стека на базі Wayland і Qt5, а також наявністю прошарку для безшовного виконання застосунків, створених для платформи Android. Системні компоненти операційної системи Sailfish засновані на напрацюваннях проекту Mer (форк MeeGo) і Mer-дистрибутиву Nemo, які використовуються для взаємодії з обладнанням, контролю за енергоспоживанням, управління установкою застосунків, роботи з мультимедіа та персональною інформацією. Поверх системних компонентів Mer запускається інтерфейс користувача, побудований на базі Qt5 з використанням технологій QML і Qt Quick. Підтримуються стандартні API Qt Mobility. Для розробки користувацьких застосунків пропонується використовувати Qt Quick.

Особливістю інтерфейсу Sailfish є управління з активним використанням екранних жестів і задіяння вертикальної моделі розміщення контенту, що передбачає використання екранних жестів гортання для переходу від одного екрана до іншого (наприклад, можна "перегорнути" домашній екран і потрапити на екран зі списком застосунків або на екран з оглядом подій). Доступ до меню відкривається екранним жестом при неповному зрушенні вмісту вниз. Домашній екран виступає в ролі інтерфейсу для швидкого запуску і переходу між запущеними застосунками (відображається огляд запущених у цей час застосунків зі зведеною інформацією з активності в кожній з програм).

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.