Smiley Smile

Smiley Smile студійний альбом рок-гурту The Beach Boys, випущений y 1967 замість незавершеного альбому SMiLE. Містить одну з найвідоміших пісень гурту «Good Vibrations».

Smiley Smile
Студійний альбом
Виконавець The Beach Boys
Дата випуску 11 вересня 1967
Записаний 3 червня14 липня 1967
Окрім «Good Vibrations»: з
18 лютого по
1 вересня 1966, фрагменти супроводу «Heroes and Villains»: жовтень 1966, кода «Vegetables»: квітень 1967
Жанр Психоделіка
Тривалість 27:36
Мова англійська
Лейбли Brother Records/
Capitol Records
Продюсер The Beach Boys
Професійні огляди
Хронологія The Beach Boys
Попередній
Pet Sounds
(1966)
Wild Honey
(1967)
Наступний

Історія альбому

Після виходу альбому Pet Sounds Браян Вілсон разом з пісняром Веном Дайком Парксом почали роботу над новим експериментальним проектом концептуальним альбомом SMiLE — який, за задумкою, повинен був перевершити Pet Sounds i стати вершиною творчості Beach Boys.

Після випуску синглу з новою, революційною композицією «Good Vibrations» наприкінці 1966-го, котра очолила хіт-паради багатьох країн світу і була названа «кишеньковою симфонією», оголошений новий альбом з нетерпінням очікувався у світі шоу-бізнесу. Однак його виходу перешкодило безліч обставин. Маючи намір звільнитися від контрактних зобов'язань перед фірмою й створити власний лейбл звукозапису, гурт почав судові позови з Capitol Records; інші учасники гурту, зокрема Майк Лав, були проти нових музичних експериментів Вілсона й «абсурдних» текстів Паркса, що стало причиною конфліктів між музикантами — у результаті Вен Дайк Паркс залишив роботу над альбомом. У головного автора ідеї проекту, Вілсона, загострилися психічні захворювання, чималою мірою через зловживання наркотиками, що позначилося на його працездатності й загальному стані. У червні The Beatles представили свою нову платівку Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, яка стала справжнєю сенсацією, зайнявши те місце, яке, на думку автора, передбачалося для SMiLE. Врешті він зневірився у проекті, і запис був відкладений на невизначений час. Проте згідно з умовами контракту, гурт повинен був випустити у цьому році новий матеріал, і тоді музиканти поспіхом підготували нову платівку в домашній студії Вілсона в Бел Ейр, у червні й липні 1967. До неї ввійшли значно спрощені й перероблені версії пісень зі скасованого Smile («Heroes and Villains», «Wind Chimes», «Vegetables» і «Wonderful»), і новий, нашвидку записаний матеріал. Тільки «Good Vibrations» з'явилася на диску у своїй оригінальній версії. Цю композицію, що мала величезний успіх при випуску на синглі, включили в альбом спеціально, щоб сприяти його продажу, незважаючи на заперечення Вілсона.

Коли Smiley Smile після місяців очікування з'явився на ринку в вересні того року, критики прийняли пластинку вкрай негативно, назвавши роботу «осічкою», «катастрофою», дивакуватою, сирою і недопрацьованою. «Від гурта очікували великого альбому, шедевра із шедеврів, „підліткової симфонії Богові“, але вони навіть не видали нормального альбому — замість цього вони піднесли цей сирий кострубатий демо-запис»[1]. Диск зайняв у США тільки 41 місце. У Британії він був сприйнятий трохи краще, досягши 9-го місця в місцевих чартах.

Smiley Smile уважається найконтроверсійнішим альбомом гурту — чимало шанувальників уважають його повним провалом, у той час як інші називають його одним з найпримітніших дисків шістдесятих років.

Smiley Smile позначив кінець лідерства Браяна Вілсона в ансамблі. Продюсерами цього диска вперше були зазначені The Beach Boys. У наступні роки колишній лідер, вибитий з колії невдачами своїх останніх робіт, проблемами зі здоров'ям і наркотичною залежністю, став усе більше віддалятися від музичної діяльності. Роль лідера перейшла до наймолодшого з братів Вілсонів — Карла.

Обкладинка

Хоча автор обкладинки ніколи не був зазначений, відомо, що джерелом натхнення на створення малюнка були роботи французького маляра Анрі Руссо, зокрема його картина 1910 року «Сон».

Список композицій

  1. «Heroes and Villains» (Б. Вілсон / Паркс) — 3:37
    • Солісти — Б. Вілсон [куплети] і А. Джардін [приспів]
  2. «Vegetables» (Б. Вілсон / Паркс) — 2:07
    • Солісти — А. Джардін
  3. «Fall Breaks and Back to Winter (Woody Woodpecker Symphony)» (Б. Вілсон) — 2:15
    • Інструментал з хоровим співом
  4. «She's Goin' Bald» (Б. Вілсон, Лав, Паркс) — 2:13
    • Соліти — Лав, Б. Вілсон, Д. Вілсон і А. Джардін
  5. «Little Pad» (Б. Вілсон) — 2:30
    • Солісти — Б. і К. Вілсони, М. Лав
  6. «Good Vibrations»  слухатифайл (Б. Вілсон, Лав) — 3:36
    • Солісти — К. Вілсон (куплети), Лав (приспів), Браян Вілсон (середня частина)
  7. «With Me Tonight» (Б. Вілсон) — 2:17
    • Соліст — К. Вілсон
  8. «Wind Chimes» (Б. Вілсон) — 2:36
    • Солісти — Лав, Б. Д. і К. Вілсони
  9. «Gettin' Hungry» (Б. Вілсон, Лав) — 2:27
    • Солісти — Лав, Б. Вілсон
  10. «Wonderful» (Б. Вілсон, Паркс) — 2:21
    • Соліст — К. Вілсон
  11. «Whistle In» (Б. Вілсон) — 1:04
    • Солісти — М. Лав і Б. Вілсон

Сингли

Учасники запису

  • Майк Діззі старший гітара
  • Ал Джардін спів, гітара, бас-гітара
  • Брюс Джонстон — спів, бас-гітара, клавішні
  • Майк Лав — спів
  • Лайл Ріц — електричний бас
  • Браян Вілсон — бас-гітара, клавішні, спів
  • Карл Вілсон — спів, гітари, бас-гітара
  • Денніс Вілсон ударні, спів

Примітки

  1. Рецензія Георгія Старостіна (англ.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.