Stomolophidae

Stomolophidae — родина медуз ряду коренероти (Rhizostomeae).

?
Stomolophidae

Медуза Гарматне ядро (Stomolophus meleagris)
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Кишковопорожнинні (Radiata)
Клас: Сцифоїдні (Scyphozoa)
Ряд: Rhizostomeae
Родина: Stomolophidae
Роди

Див.текст

Посилання
Вікісховище: Stomolophidae
EOL: 46554303
ITIS: 51928
NCBI: 2576883

До складу родини входить два рода з трьома видами. Ця родина, на відміну від решти представників ряду, має центральний ротовий отвір з добре розвинутим манубріумом, що утворений завдяки зрощенню нижньої та середньої частини ротових лопастей, при цьому нижня частина ротових лопастей вільна і сильно розгалужена. Для медуз родини Stomolophidae характерна наявність чотирьох вигнутих (на відміну від увігнутих в інших родинах) гонад. Представники родини рідко виростають до розміру більше ніж 200 мм в діаметрі. Титульний рід родини, Stomolophus, є звичайним поблизу східного узбережжя обох Америк. Найзвичайнішим є вид Stomolophus meleagris, або медуза Гарматне ядро — цей представник родини є дуже звичайним на східному узбережжі США. Протягом літа та восени велика кількість медуз цього виду збирається в скупчення поблизу берегів та у гирлах річок. Ці скупчення заважають промисловому рибальству, завдяки тому, що забивають трали, що призводить до уповільнення тралування, або навіть до ушкодження риболовних знарядь. Будучи найзвичайнішою медузою на східному узбережжі США, Гарматне Ядро, в той же час, є і найменш отруйноюою. Цю медузу легко відрізнити завдяки білому куполу з характерними смугами шоколодного кольору, а також специфічного виду щільному хрящеподібному ротовому апарату, сформованому зрощенними ротовими лопастями.

Види

  • Родина Stomolophidae Haeckel, 1880
    • Рід Nemopilema Kishinouye, 1922[1]
    • Рід Stomolopha Agassiz, 1862
      • Stomolophus fritillarius
      • Stomolophus meleagris Agassiz, 1862

Примітки

  1. Makoto Omori und Mimoru Kitamura: Taxonomic review of three Japanese species of edible jellyfish (Scyphozoa: Rhizostomeae). In: Plankton biology and ecology, 51(1): 36-51, Tokyo 2004 ISSN 1343-0874


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.