TAI Gözcü

TAI Gözcü (тур. Пильніст) - турецький тактичний безпілотний літальний апарат (БПЛА) малої дальності. Розробник і виробник - компанія Turkish Aerospace Industries (TAI). Використовується збройними силами Туреччини для розвідки і спостереження[1].

Gözcü
Gözcü на виставці IDEF '07
Тип розвідувальний БПЛА
Країна походження Туреччина
Розробник Turkish Aerospace Industries
Виробник Turkish Aerospace Industries
Перший політ 6 березня 2007 року
Початок експлуатації 2011
Статус серійне виробництво
Основні експлуатанти Повітряні сили Туреччини
 TAI Gözcü у Вікісховищі

Загальні відомості

Побудований з композитного матеріалу, запускається з катапульти і приземляється на парашуті. Gözcü оснащений EO/IR-датчиком і передає відеозображення в реальному часі на відстані до 50 км. Має навігацію по маршрутним точкам і автономний політ.

БПЛА з трикутними крилом і V-подібним оперенням приводиться в рух роторним двигуном з штовхаючим гвинтом потужністю 38 к.с.

Перший політ дрона відбувся 6 березня 2007 року, а 4 квітня 2007 року відувся політ з камерою. Прототип TAI Gözcü був представлений публіці на Міжнародній виставці оборонної промисловості IDEF в травні 2007 року.

Подальші льотні випробування в вересні 2007 року показали, що БПЛА спочатку не міг стежити за транспортними засобами на місцевості, через занадто високу швидкість. Розробники TAI визнали, що дрони-розвідники повинні літати повільніше[2]. У 2011 році було повідомлено, що льотні випробування успішно завершені.

TAI Gözcü призначений для спостереження і розвідки у військових операціях проти проникнення і діяльності терористів в південно-східній Туреччині[3].

Технічні характеристики

Дані з TR Defence[1]

Загальні характеристики

  • Довжина: 2,45 м
  • Розмах крила: 3,75 м
  • Висота: 0,66 м
  • Максимальна злітна вага: 85 кг
  • Силова установка: 1 роторний двигун 28 кВт

Льотні характеристики

  • Максимальна швидкість: 170 км/год (110 миль на годину)
  • Максимальна тривалість польоту: 120 хв
  • Практична стеля: 3700 м (12100 футів)

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.