Times New Roman

Times New Roman зарубчастий шрифт, який створили типограф Стенлі Морісон і художник Віктор Лердент 1932 року.

Times New Roman
Стиль Перехідна антиква
Класифікація PANOSE
Дата створення 1931
Дизайнер Стенлі Морісон
Віктор Лердент
Використання Monotype Imaging
Ліцензія пропрієтарна ліцензія[1]
Заснований на Plantind, Perpetuad і Baskervilled
 Times New Roman у Вікісховищі

1931 року Морісон написав статтю, у якій звинуватив газету The Times у неякісному друці. Він звернувся до Віктора Лердента, художника з рекламного відділу Times, з проханням допомогти йому створити новий зразок шрифту. Як зразок Морісон використав шрифт Plantin. Було вирішено змінити шрифт так, щоб підвищити зручність читання і заощадити більше простору. Отриманий шрифт отримав назву Times New Roman. Вперше був використаний у газеті Times 3 жовтня 1932, і вже через рік його використовували для комерційних продажів.

Використання

  • Microsoft почав використовувати Times New Roman як основний шрифт із зарубками, починаючи від Microsoft Windows 3.1. Times New Roman був усталеним шрифтом у Microsoft Office аж до Microsoft Office 2007, де його замінив шрифт Calibri.
  • Шрифт також став популярним і в Apple Macintosh, у якому він встановлений як основний у багатьох додатках, зокрема, у веб-оглядачах.
  • У 2004 році Державний департамент США оголосив, що з 1 лютого 2004 року всі дипломатичні документи в США будуть друкуватися шрифтом Times New Roman 14-го кегля замість шрифту Courier New 12-го кегля, мотивуючи це прагненням до більш сучасного та розбірливого вигляду шрифту.

Цікаві факти

  • Слово Roman у назві шрифта означає «римський», бо в Середньовіччі звичайний шрифт називали римським, а похилий — італійським (Italic). Тому словосполучення Times New Roman Italic є дещо суперечливим.

Linux

msttcorefonts — це пакет для Linux, що забезпечує легке встановлення багатьох шрифтів Microsoft, серед них і Times New Roman.

sudo apt-get install msttcorefonts

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.