UkrSWIFT

Асоціація УкрСВІФТ є формальним об'єднанням користувачів та членів СВІФТ в Україні.

Logo of Ukrainian SWIFT User's Group according to SWIFT guidelines

Українська Національна група Членів та Користувачів СВІФТ існує з 1993 року. Перші вісім українських банків було підключено до мережі СВІФТ у вересні 1993 року.

Реєстрація юридичної особи в формі Асоціації УкрСВІФТ відбулася в червні 2004 року. Асоціація об‘єднує членів та користувачів міжнародної системи обміну фінансовими повідомленнями S.W.I.F.T. та є незалежною асоціацією з неприбутковим статусом. Головним органом Асоціації є Загальні збори.

Керування діяльністю Асоціації відбувається Радою УкрСВІФТ, до якої входять представники членів та користувачів СВІФТ в Україні. Поточна діяльність Асоціації здійснюється Виконавчою дирекцією УкрСВІФТ. Членами асоціації на сьогоднішній день є 70 українських фінансових установ.

Основними задачами Асоціації є:

  • проведення єдиної політики з питань пов'язаних з використанням та розвитком СВІФТ в Україні,
  • представництво української спільноти СВІФТ у Раді Директорів СВІФТ,
  • контроль за відповідністю критеріїв вступу до СВІФТ українськими фінансовими установами,
  • участь у розробці та розповсюдженні міжнародних стандартів фінансових повідомлень,
  • централізоване замовлення, збір та розподіл технічних засобів, програмного забезпечення необхідних для забезпечення ефективного та безперервного функціонування міжнародної системи передачі фінансових повідомлень СВІФТ в Україні відповідно до замовлень членів Асоціації.
  • проведення навчальних заходів та підтримка обміну досвідом між користувачами системи СВІФТ та розповсюдження інформації про напрямки розвитку та існуючі рішення у галузі фінансових телекомунікацій.

Асоціація діє у відповідності до правил встановлених міжнародним неприбутковим кооперативом СВІФТ для Національних груп користувачів. Правила передбачають обов'язкове існування національних груп та участь у них всіх користувачів, а також покладають на Національну групу наступні завдання:

  1. Розробка національних критеріїв допуску фінансових закладів України до системи СВІФТ.
  2. Консультація Ради Директорів СВІФТ з приводу національних особливостей фінансових телекомунікацій.
  3. Участь у виборах представника національної спільноти СВІФТ до Ради Директорів СВІФТ.
  4. Забезпечення користувачів технічною та організаційною допомогою при підключенні та використанні системи СВІФТ.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.