United Cities and Local Governments

Об'єднані міста та місцеві влади (англ. Об'єднані міста та місцеві уряди, UCLG; фр. Cités et Gouvernements locaux unis , CGLU; ісп. Ciudades y Gobiernos Locales Unidos, CGLU) міжнародна організація, що об'єднує міста, місцеві та регіональні органи влади і муніципальні асоціації по всьому світі, та займається представництвом та захистом інтересів органів місцевого самоврядування на світовій арені.

Об'єднані міста та місцеві влади
Абревіатура UCLG
Члени
  • більше 240 000 членів[1]
Заснована 2004
Штаб-квартира Carrer d'Avinyó, 15
Вебсайт https://www.uclg.org/

Історія

У 1913 році на Міжнародному конгресі мистецтва будівництва мвст та організації громадської діяльності в Генті (Бельгія) було засновано Міжнародний союз міст (Union Internationale des Villes, UIV). Створення UIV та постійного офісу для комунікацій та документації інформації за муніципальними питаннями, ознаменовало народження міжнародного муніципального руху. У 1928 році UIV став Міжнародною спілкою місцевих органів влади, IULA). У 2004 році IULA, Міжнародна федерація об'єднаних міст (FMCU) та Метрополіс — домовились об'єднатись для створення єдиної організації UCLG.

Організація та членство

UCLG — це членська організація з демократичною федеральною структурою. До її складу входять окремі органи місцевого та регіонального самоврядування та їх національні асоціації. Керівні органи UCLG обирають на виборах члени UCLG.

  1. Африканська секція (UCLG Африка[2], Рабат)
  2. Азіатсько-Тихоокеанський відділ (UCLG-ASPAC[3])
  3. Секція Євразії (UCLG Eurasia[4])
  4. Європейська секція Рада європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) Сьогодні існує понад 30 000 проектів міста-побратими з усієї Європи. Цей процес вдосконалюється завдяки тісній співпраці CEMR з Генеральним директором з питань освіти та культури Європейської Комісії.
  5. Секція Близького Сходу та Західної Азії
  6. Латиноамериканська координація місцевих влад заради єдності у різноманітті (CORDIAL, спільна організація FLACMA[5] та мережа міст Меркосур)
  7. Секція Північної Америки (UCLG — Норам, проводиться Федерацією канадських муніципалітетів)
  8. Секція великих міст (Метрополісів[6])
  9. Форум регіонів (регіони UCLG[7])

Керівництво

Світова рада

Головним органом, який формує політику UCLG, є Світова рада. До її складу входять понад 300 членів з усіх регіонів світу та збирається не рідше одного разу на три роки. Попередні зустрічі були в Мадриді (2018)[8]  та Ханчжоу(2017)[9].

Виконавче бюро

Виконавче бюро UCLG складається зі 115 членів. Збирається двічі на рік, вносить пропозиції та виконує рішення Світової ради.

Президентство

Головою світової мережі UCLG є президент, шість співпрезидентів та скарбник у супроводі двох спеціальних посланців.

Проєкти

Глобальна робоча група місцевих та регіональних урядів (GTF)

UCLG сприяє Глобальній робочій групі місцевих та регіональних урядів (GTF)[10], механізму координації та консультацій, який об'єднує основні міжнародні мережі місцевих органів влади для спільної адвокатської роботи, пов'язаної з процесами глобальної політики. Глобальна робоча група була створена в 2013 році для того, щоб привернути увагу перспектив місцевого та регіонального самоврядування до ЦУР, порядку денного щодо змін клімату та Нової міської програми. Окрім UCLG, учасниками Глобальної робочої групи є міста ICLEI та C40.

Консультативний комітет ООН з питань місцевих органів влади (UNACLA)

Консультативний комітет Організації Об'єднаних Націй місцевих органів влади (ЮНАКЛА) був створений резолюцією 17/18Центру ООН з населених пунктів (Хабітат) у 1999 році в якості консультативного органу для зміцнення діалогу ООН з місцевими органами влади у зв'язку із здійсненням Порядку денного Хабітат. UCLG очолює UNACLA і займає 10 із 20 місць. UCLG є співорганом секретаріату UNACLA та програми ООН-Хабітат[11].

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.