VHS

VHS (англ. Video Home System) — найпоширеніший формат запису відеокасет. Розроблений японською компанією JVC (Victor Company of Japan, Ltd.), Представлений в 1976 році. У цьому ж році перші касети з'явилися в Європі і Азії, а в наступному році — у США.

Відеокасети формату VHS

З розробки VHS почалася ера домашнього відео. На 2002 рік, за оцінками JVC, у світі було продано понад 900 млн відеопристроїв цього формату і ще більше відеокасет.

Характеристики

Технічна специфікація формату VHS:

  • Ширина стрічки: 12,70 мм (½ дюйми);
  • Швидкість стрічки: 3,335 см/с для NTSC, 2,339 см/с для PAL;
  • Час запису[1]: до 6 годин (SP). Найбільше поширення отримали касети з часом запису до 3 годин;
  • Смуга пропускання відеосигналу: приблизно 3 MHz;
  • Роздільна здатність: близько 240 ТВЛ (вертикальних телевізійних ліній), що в термінології цифрового відео приблизно відповідає 320x240 пікселів.

Існує ряд модифікацій цього формату:

  • VHS-C (VHS Compact) — 30-, 45&- або 60-хвилинні касети зменшеного розміру. Вперше випущені фірмою «Panasonic» для легких ручних камер;
  • S-VHS (Super VHS) — представлений в 1987 р., відрізняється збільшеною роздільною здатністю і поліпшеною в цілому якістю;
  • S-VHS-C — як і VHS-C, тобто касети формату S-VHS зменшеного розміру;
  • D-VHS (Digital VHS) — цифровий формат.

Кінець життєвого циклу

Після появи DVD дисків і програвачів існування відеокасет VHS втратило сенс, бо вони поступалися новим форматам всіма технічними можливостями і зручністю використання.

У 2008 році компанія JVC відмовилася від подальшого випуску відеомагнітофонів. Проте деякі люди досі купують їх, але як правило, вони вибирають не просто відеомагнітофон, а комбо-пристрій.

Останній великий постачальник VHS-касет Distribution Video Audio (Флорида, США) оголосив про те, що партія відеокасет, випущена в жовтні 2008 року, була останньою. «Цей формат мертвий. І це Різдво його останнє», — заявив глава компанії, — «Нам залишилося лише позбавитися від того, що залишилося на складі».[2]

21 липня 2016 року про повне припинення виробництва відеомагнітофонів VHS-формату заявив його останній виробник — компанія Funai[3].

Виноски

  1. Режими запису/програвання: Багато VHS-пристроїв дозволяють використовувати так званий «LP-режим» запису/програвання (англ. long-play — «тривалого програвання»), при якому стрічка прокручується в касеті з меншою швидкістю (відносно передбаченою специфікацією швидкості SP). Якість сигналу при цьому погіршується.
  2. Формат VHS прекратил свое существование. Архів оригіналу за 20 квітня 2015. Процитовано 21 червня 2019.
  3. VHS is finally dead: Last ever VCR players to be manufactured in Japan this month

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.