Widi

Intel Wireless Display, скорочено WiDi технологія передавання медіаконтенту бездротовим шляхом, що розробляється компанією Intel, базується на стандарті Wi-Fi. Технологія дозволяє передавати відео у реальному часі з ПК та портативних пристроїв, з роздільною здатністю Full HD 1080p або вище, з можливістю передавання звуку моно/стерео та об'ємного 5.1, до сумісних "дисплеїв" бездротовим шляхом. [1]. Також, починаючи з версії 2.0 з'явилась підтримка технології захисту мультимедійного контенту HDCP 2.0.

Не усі сучасні портативні пристрої підтримують цю технологію, тільки найновіші, топові моделі ноутбуків, планшетів, але INTEL планує зробити WIDI промисловим стандартом [2]. Вже на повну силу обладнують свої пристрої підтримкою цього стандарту такі гіганти, як LG, Samsung Electronics, Toshiba, ASUS. Останній в кінці 2012 року вже влаштував WIDI у топові моделі своїх материнських плат [3]. Якщо пристрій, з якого потрібно передавати не підтримує цю технологію, то є декілька альтернативних засобів, наприклад, використовувати WIDI-адаптер (для ноутбуків), або скористатись іншою аналогічною технологією передавання відео бездротовим шляхом, наприклад AirPlay від Apple, тощо. Якщо монітор/ТБ-тюнер/Smart TV або щось подібне, не підтримує цей стандарт, то це можна виправити підключенням до "монітору" медіа плеєра з підтримкою WIDI.

WiDi 6.0 була останньою версією. У жовтні 2015, розробка була припинена на користь Miracast - це стандарт розроблений Wi-Fi Alliance, який нативно підтримується Windows 8.1 та новішими версіями. В останній Windows 10 від Microsoft, вбудований бездротовий дисплей, так званий Project, який можна використовувати для віддзеркалення Win 10 на ТВ, для пристроїв, що підтримуються Miracast.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.