ZISC

ZISC (англ. Zero Instruction Set Computer — комп'ютер з нульовим набором команд) архітектура процесора, заснована на таких технологіях, як зіставлення із зразком. Архітектура характеризується відсутністю мікрокоманд в звичному для мікропроцесорів розумінні. Також акронім ZISC натякає на розроблену раніше технологію RISC.

ZISC — це технологія, заснована на ідеях, запозичених з нейромереж. Для ZISC характерна апаратна паралельна обробка даних, подібно тому як це відбувається в справжніх нейромережах. Ця концепція була розроблена Guy Paillet, натхненним під час спільної роботи з командою Карло Руббіа для паралельної обробки, і з Леоном Купером в ранні 90-ті над RCE (Restricted Coulomb Energy — модель нейромережі, опублікована Купером 1982-го року). RCE було розроблено та опубліковано в книзі Брюса Батчелора «Практичний підхід до класифікації шаблонів».[1]

Втілена IBM в кремнії квінтесенція fuzzy logic і нейропроцесорів — чип ZISC — унікальна 36-нейронна машина еквівалентна звичайному мікропроцесору з продуктивністю 2,2 млрд операцій в секунду при тактовій частоті всього 20 MHz. Орієнтовані на вирішення завдань класифікації, ZISC і йому подібні мікросхеми надають розробникам в області робототехніки потужний і порівняно недорогий інструмент, що істотно знижує вимоги до алгоритмічної бази розпізнавальних підсистем[2].

Примітки

  1. Batchelor, Bruce G. (1 січня 1974). Practical Approach to Pattern Classification. Plenum Press. ISBN 978-0-306-30796-6.
  2. Роботы(рос.)

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.