Zamia decumbens

Zamia decumbens — вид голонасінних рослин класу Саговникоподібні (Cycadopsida).

Zamia decumbens
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
(без рангу): Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Cycadophyta
Клас: Cycadopsida
Порядок: Саговникоподібні (Cycadales)
Родина: Замієві (Zamiaceae)
Рід: Замія (Zamia)
Вид:
Z. decumbens
Біноміальна назва
Zamia decumbens
Calonje, Meerman, M.P. Griff. & Hoese

Етимологія: видовий епітет вказує на стовбур, що стелеться.

Опис

Вид є незвичайним в роді тим, що має притиснутий стовбур, який росте по горизонталі по землі, а не росте вгору. Рослина іноді вмирає при основі, при формуванні нових коренів далі по стеблу. Є також деякі відмінності в формі листа і шишок, які відрізняють цей від інших видів в Белізі.

Вид має рідко розгалужені циліндричні стебла довжиною до 80 см і до 11 см в діаметрі. Листків 5–17 на рослині, кожен довжиною до 175 см, перисто-з'єднання з до 28 пар листових фрагментів. Листові фрагменти до 30 см в довжину і 5 см в поперечнику, ланцетні, поступово звужується до кінчика. Чоловічі шишки від конічних до циліндричних, до 16,5 см в довжину і 2,5 см в діаметрі. Жіночі шишки циліндричні, до 20 см в довжину і 6,5 см в діаметрі. Насіння червоне, яйцевиде, завдовжки до 2 см.

Поширення, екологія

Цей вид відомий тільки з Белізу. Вид помилково називали в пресі кілька разів як Z. prasina до його визнання як самостійного виду. Станом на 2009, 7 популяцій були відомі в Горах Майя, кілька на грядах і вершинах гір, але найбільше за чисельністю населення в воронках в нижній частині. Провали є западинами в землі, викликані обваленням покрівлі печери. Вони дуже часто є домом для незвичайних рослин і тварин, тому що вони, як правило, є вода на дні, і тому, що круті стіни захищають воронки від травоїдних тварин.

Загрози й охорона

Запропонований як той, що перебуває під критичною загрозою зникнення, CR.

Джерела

  • Colonje, Michael, Jan Meerman, Patrick Griffith, & Geoffrey Hoese A new species of Zamia (Zamiaceae) from the Maya Mountains of Belize. Journal of the Botanical Research Institute of Texas. 2009 3(1): 31–39 online (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.