Zamia meermanii

Zamia meermanii — вид голонасінних рослин класу Саговникоподібні (Cycadopsida).

Zamia meermanii
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
(без рангу): Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Cycadophyta
Клас: Cycadopsida
Порядок: Саговникоподібні (Cycadales)
Родина: Замієві (Zamiaceae)
Рід: Замія (Zamia)
Вид:
Z. meermanii
Біноміальна назва
Zamia meermanii
Calonje, 2009

Етимологія: видовий епітет в честь Дана Мєрмана (Jan Meerman), який відкрив даний вид.

Опис

Стебла від кулястих до циліндричних, до 27 см в довжину і 18 см в ширину, поодинокі або іноді розгалужені на більш старих рослинах. Листя 1–3 на стеблі, повисле, довжиною 42–146.5 см. Черешок 26–60 см завдовжки з покручено-опухлою основою шириною 2–3 см, без колючок або з численними колючками (50+). Хребет завдовжки від 50 до 109 см, без колючок або з кількома колючками (<20). Листових фрагментів 7–23 пар на листу дорослих рослин, розташовані 3–8 см один від одного, від оберненояйцеподібних до оберненоланцетовидих або вузько-довго-довгасті, шкірясті, завдовжки 12.5–32 см, 3,4–7,5 см у ширину. Пилкові шишки циліндричні, поодинокі, прямовисні в кінці терміну дозрівання, довжиною 12–20 см, 6–7 см діаметром, від жовто-коричневих до світло-коричневих повстяних від молодості до зрілості; плодоніжка 8–12 см завдовжки, шириною 1,5–3 см, від коричневої до коричнево-повстяної. Насіння з саркотестою яйцевидно-пірамідальні, червоні в зрілості, завдовжки 2,0–2,5 см, шириною 1–1,2 см.

Поширення, екологія

Ендемік районів Кайо та Беліз у Белізі. Росте в сезонно сухих тропічних вічнозелених широколистяних рівнинних лісах на крутих карстових пагорбах, досягаючи висоти до 200 м. Ці ліси напів-листяні, причому більше половини з дерев, що знаходяться голі, принаймні, один місяць, протягом сухого сезону, і кілька видів голі протягом чотирьох місяців в році. Цей напів-листяний характер означає, що кількість світла, що потрапляє на лісову підстилку (і під навісом скелі) різко відрізняється між сухим і дощовим сезонами.

Клімат

Середньорічна кількість опадів в межах діапазону цього виду оцінюється в 2000–2500 мм, виражений сухий сезон відбувається з лютого по травень. Вологим місяцем є липень із середньомісячною кількістю в діапазоні 300–440 мм, а сухий місяць квітень з 50-70 мм. Температура коливається від 18°С до 31°С, при середньорічній температурі 25°C. Найхолоднішим місяцем є січень і теплим місяцем є травень.

Природоохоронний статус

Площа ареалу оцінюється в 750 кв. км. Площа розміщення, яка включає в себе тільки ці карстові утворення, становить 300 кв. км. Ґрунтуючись на середній розрахунковій щільності населення 30 дорослих рослин на км², за оцінками загальна чисельність населення цього виду є 9000 рослин. Карстові пагорби, де цей вид зустрічається часто ізольовані і відокремлені невідповідними місцями проживання, такими як рівнинні ліси, рівнинні савани й сільськогосподарські райони. Крім того, цей вид зустрічається у вигляді окремих популяцій у тільки кілька рослин. Через свою обмежену площу житла, фрагментарний характер населення, а також загрози, викликані вогнем, гірничодобувною промисловістю, незаконними рубками, цей вид повинен бути занесений до Червоної книги зі статусом EN на основі критеріїв Червоного списку МСОП.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.