Європейська рада з толерантності та взаємоповаги

Європейська Рада з толерантності та взаємоповаги (ЄРТВ) започаткована 7 жовтня 2008 року на першому засіданні у Парижі, Франція. Голова Ради — колишній прем'єр-міністр Великої Британії Тоні Блер[1] (до 2013 року — колишній президент Польщі Александр Квасневський. Співголова — президент Європейського єврейського конгресу В'ячеслав Моше Кантор.

Основна мета ЄРТВ полягає у моніторингу ситуації у сфері толерантності у Європі, напрацюванні пропозицій та рекомендацій національним урядам та міжнародним організаціям із покращення міжрелігійних та міжетнічних відносин на континенті. Рада є однією з небагатьох міжнародних організацій, орієнтованих на боротьбу з ксенофобією, антисемітизмом та расовою дискримінацією у сучасному світі.

Нині членами ЄРТВ, окрім голови та співголови, є видатні політичні й громадські діячі:

9—16 листопада 2008 року ЄРТВ виступила як один з ініціаторів й організаторів серії заходів у рамках міжнародної ініціативи «Тиждень толерантності в Європі». Цей проєкт було присвячено до 70-ї річниці подій «Кришталевої ночі» й Міжнародного дня толерантності. У ході офіційних заходів Рада представила Європейському парламенту проект «Загальноєвропейської конвенції толерантності» й концепцію «Білої книги толерантності», що покликані зміцнити принципи толерантності в Європі.

Як організатори «Тижня толерантності» виступили Європейська Рада з толерантності та взаємоповаги, Європейський єврейський конгрес, Європейський парламент, Парламентська Асамблея Ради Європи, Російський єврейський конгрес, Всесвітній форум пам'яті Голокосту, Національний меморіал катастрофи й героїзму «Яд Вашем»[2].

2008 року ЄРТВ започаткувала європейську нагороду у галузі толерантності — Медаль толерантності. Ця нагорода покликана відзначити заслуги видатних діячів у сфері просування ідей терпимості та взаємоповаги у Європі, а також боротьби з ксенофобією, расовою та релігійною дискримінацією. Медаль толерантності також вручається родинам, чиї родичі загинули у боротьбі з екстремізмом та нетерпимістю.

11 жовтня 2010 року в Мадриді першу Європейську медаль толерантності було вручено королю Іспанії Хуану Карлосу I за внесок у створення толерантного суспільства у непростий для всієї Європи перехідний період.

ЄРТВ виступила одним з ініціаторів та організаторів міжнародної конференції «На шляху до примирення у Європі: Досвід. Методи. Перспективи», що пройшла у Дубровнику, Хорватія, 24—25 жовтні 2010 року. У заходах взяли участь чинні й колишні лідери європейських країн для того, щоб зібрати європейський досвід у галузі примирення й запропонувати його балканським державам.

Події «Тижня толерантності у Європі»

  • Меморіальний захід, присвячений 70-й річниці трагічних подій «Кришталевої ночі» (Велика європейська синагога, Брюссель, 9 листопада)
  • Спеціальне засідання, спрямоване на розвиток ідей толерантності (Європейський парламент, Брюссель, 10 листопада)
  • Дипломатична вечеря та презентація Медалі толерантності (Брюссель, 10 листопада)
  • З'їзд Конференції європейських рабинів (Прага, 11 листопада)
  • Вечір-реквієм, присвячений 70-й річниці подій «Кришталевої ночі» (16 листопада, Калінінград)[3]

Документи

Примітки

  1. Tony Blair appointed as head of European body fighting antisemitism. The Guardian (англійською). 4 червня 2015. Процитовано 28 лютого 2022.
  2. «Тиждень толерантності в Європі». Архів оригіналу за 11 січня 2012. Процитовано 13 червня 2011.
  3. Основні події, 9-16.11.2008. Архів оригіналу за 04.07.2009. Процитовано 13.06.2011.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.