Іван Городиський

Іва́н Городи́ський (бл. поч. XVI ст. — до 1575) — волинський зем'янин, шляхтич гербу Корчак. Родове гніздо Городище в Рівненському районі Рівненської області.

Іван Городиський
герб Корчак
староста Дорогобужа
 
Народження: бл. поч. XVІ ст.
Смерть: до 1575
Поховання: Дорогобуж (село)
Підданство: Велике Князівство Литовське, Корона Польська
Релігія: православ'я
Рід: Городиські (Волинь)
Діти: Іван, Кіндрат

Біографія

Іва́н Городи́ський є протопластом шляхетського роду Городиських на Волині. Існують також самбірські та холмські шляхетські роди Городиських.

До 1539 року обіймав посаду підскарбія князя Іллі Острозького. На 1548 рік вже володів маєтком Городище. В середині XVI ст. староста Дорогобужу, урядник Дорогобузького замку який належав київському воєводі, князю Василю-Костянтину Острозькому. У другій половині XVI століття Дорогобуж важливий річковий порт з власною митницею звідки сплавляли попіл, поташ, ліс, зерно, тощо. Підписав у 1569 році Люблінську унію. Володів селами Городище та Новоставці. У своєму тестаменті від 1574 року написав: "Я з молодості літ моих служил отцу брату і єго милості, дали-бог — вірно яко на почтивого чоловіка и слугу належало". Також розпорядився перед смертю й просив опікунів своїх заплатити: "наимитом, роботником, слугамъ, вознизамъ, што имъ винно." Перед смертю його доглядала невістка, удова сина Івана — Катерина Бабинська. Помер від хвороби будучи в поважному віці, у кінці 1574 року. Похований при Успенському монастирі в Дорогобужі.

Відомі сини Івана Городиського — Іван та Кіндрат (Кодрат) Городиські.

Старший син, Іван Іванович Городиський (пом. бл. 1570) у шлюбі з Катериною Андріївною Бабинською. У 1559 році виклопотав у короля Зиґмунда ІІ Августа для Городища статус містечка та Магдебурзьке право. Діти Івана Івановича Городиського та Катерини Андріївни Бабинської: Іван, Семен та Євдокія Городиські.

Нащадки Кіндрата Івановича Городиського не відомі. В 1575 році судився з удовою Катериною Бабинською за спадок батька.

Джерела

  • Яковенко Н.М. «Українська шляхта з кін. XIV - до сер. XVII ст. Волинь і Центральна Україна» Київ. 2008 р. –  409 ст. Ст. 281.
  • Ворончук І. О. «Населення Волині в XVI – п., пол., XVII ст.: родина, домогосподарство, демографічні чинники.» К.: 2012. – 712 с. Ст. 184.
  • Stecki T.J. «Z boru i stepu. Obrazy i pamiątki». – Kraków, 1888. – S. 113-115
  • Архив ЮЗР Ч. 8. Т. 3. Акты о брачном праве и семейном быте в ЮЗР в XVI-XVII вв. 1909. 120, 708, ХХХ ст. Ст. 174 - 179.     
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.